Allgaeu-Orient Rallisi’nin Türkiye ayağı 6 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek

İstanbul Valiliği ile Fatih ve Sancaktepe belediyeleri tarafından desteklenen rallinin programı, bugün yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ralliye katılanların 3 Mayıs’ta Almanya’dan yola çıkacaklarını ve 6 Mayıs’ta Sultanahmet Meydanı’nda olacaklarını belirterek, “Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nin de desteklediği ralli, ülkenin tanıtımı açısından çok değerli. Ralli, Türkiye’nin önemli şehirlerinden geçecek. Ralliye katılanlar son olarak İskenderun’dan Ürdün’e geçecek ve araçlarını Suriyeli misafirlere hediye edecek. Ralli, ülkenin tanıtım projesi olmanın ötesinde ciddi bir sosyal sorumluluğu bünyesinde barındırıyor. Ralliciler, geçtikleri şehirlerde çeşitli etkinliklerle okullardaki çocuklara hediyeler verecek” diye konuştu.

Allgaeu-Orient Rallisi’nin 2. Başkanı ve Türkiye Sorumlusu Nadir Serin de Türkiye’nin ralliyi sahiplenmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Yarışmaya 20 ülkeden 600 yarışmacı katılacak. İnanıyorum ralli sonrası yurt dışında 600 Türkiye gönüllüsü olacak” dedi.

Basın toplantısının ardından Vali Mutlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve basın toplantısına katılanlar alana getirilen bir araçla poz verdi.

Allgaeu-Orient Rallye International derneği tarafından düzenlenecek ralli, Almanya’nın Oberstaufen kentinden başlayacak, 24 Mayıs’ta Ürdün’ün başkenti Amman’da sona erecek. Rallinin Türkiye ayağında Sultanahmet Meydanı’ndan 6 Mayıs’ta yola çıkacak rallicilerin, Çorum, Tokat, Ordu, Tunceli, Van, Diyarbakır, Osmaniye ve İskenderun gibi illerden geçerek, gittikleri şehirlerde etkinlikler yapacağı ve Van’da depremzedeleri ziyaret edeceği belirtildi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar