Kafkas Dernekleri Federasyonu’ndan Başkan Öz’e ziyaret

Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Yaşar Aslankaya ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Kartal’da 2. kez Belediye Başkanı seçilen Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret ederek tebrik etti. Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Yaşar Aslankaya ve yönetim kurulu üyeleri Ünal Uluçay, Osman Güdü, Recami Bursa, Mesut Akman, Havva Karadaş, Nuray Yağan, Osman Kılıç, Sezai Babakuş, Fırat Soyupak, Ali Can, Emrullah Kap ve Kamil Şirinel, Başkan Altınok Öz’e Kartal’da yapmış olduğu çalışmalar, Kafkas Dernekleri’ne gösterdiği ilgi, verdiği destek ve kültürel etkinlikler için teşekkür edip yeni dönemde de kendisine başarılar dilediler.

Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Yaşar Aslankaya, Abhazya Uluslararası Abhaz-Adige Gençlik Birliği Başkanı Astamur Logua’nın gönderdiği tebrik mesajını Başkan Altınok Öz’e sundu. Astamur Logua mesajında şunları iletti:

“Uluslararası Abhaz-Adige Gençlik Birliği olarak tekrar Belediye Başkanı seçilmenizi kutlar, devam ettiğiniz görevde başarılarınızın devamını dileriz. Önceki Başkanlık döneminizde gerçekleşen, Sohum Belediyesi ile kardeş belediyecilik girişimleri, karşılıklı ziyaretlerin gerçekleşmesi, ilçenize anıtın dikilmesi ve Kartal Abhaz kültür günleri gibi çalışmalarınız bizleri oldukça memnun etmiştir. Bu tür güzel çalışmalarınızın ve Kafkas halkları ile olan diyalogunuzun artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Saygılarımızla.”

Yapılan ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Uluslararası Abhaz-Adige Gençlik Birliği Başkanı Astanur Logua’nın gönderdiği tebrik mesajı için teşekkür ederek, “Türkiye’nin mozaiğini yansıtan kültürlerin kaynaşması adına, kendi kültürlerini sergilemeleri için yaptığımız etkinlikleri ve desteği sürdüreceğiz. Kültür merkezlerimizi ve meydanlarımızı kültürlerin buluşmasına açmaya devam edeceğiz. Kafkas Derneklerimizin ziyaretlerinden dolayı çok memnun oldum, kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar