Ümraniyespor Sportoto 2.Lig’e yükseldi Ümraniye coştu

- Yorumla

Spor Toto 2. Lig’e ilk kez yükselen Ümraniyespor, zaferini Ümraniyeli’lerle kutladı. Ümraniye Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Genlik ve Spor Müdürü Muhammed Kılıç, Ümraniyespor Kulüp Başkanı Recep Yoğurtçu, Ümraniyespor Kulübü yöneticileri ve futbolcuları ile kutlamaya yoğun ilgi gösteren ilçe halkı katıldı.

Spor Toto 3. Lig’de ligin bitimine 4 hafta kala en yakın rakibine 13 puan fark atarak, tarihinde ilk kez 2. Lig’e yükselen Ümraniyespor zaferini görkemli bir törenle kutladı. Ligin 30. hafta mücadelesinde de galibiyet alan kırmızı-beyazlı ekip, Ümraniye Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreniyle sevincini ilçe halkıyla paylaştı.

Ümraniyespor Kulübü Başkanı Recep Yoğurtçu konuşmasında; Ümraniye Belediyesi’nin kendilerine çok emek verdiğini belirterek, Başkan Hasan Can’a teşekkür etti. Yoğurtçu, takımının büyük bir özveriyle çalıştığını, bu nedenle başarıya ulaştıklarını söyledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise yaptığı konuşmada, Ümraniyespor’un başarısından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Bugün bir belediye başkanı olarak 10 yıl boyunca bu şehirde sizlerle birlikte birçok heyecanı tatmak, yaşamak ve sizlerle beraber heyecanlanmak kısmet oldu. Bu gün farklı bir heyecanı, tadı birlikte yaşıyoruz. Ümraniyespor’umuzun tarihinde ilk defa 2. lige yükselişini birlikte kutlamanın hazzını yaşıyoruz” diye konuştu.

Takımı tebrik eden Başkan Hasan Can, “Yaklaşık 10 yıldan bu yana nasıl emek harcadıklarını, nasıl bir heyecan yaşadıklarını, nasıl bir gayret içinde olduklarını ve bir başarıyı yakalamak için nasıl tırmaladıklarını bizzat görmüş ve şahit olmuş, onların heyecanına büyük bir takdir duygusuyla bakmış bir kardeşinizim” dedi.

Tören sonunda futbolcular zaferini kutlayarak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’la birlikte kupalarını kaldırdı.

Mustafa Ceceli’nin sahne aldığı şampiyonluk kutlamasında havai fişek gösterisi renkli görüntüler oluşturdu. Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli’nin söylediği bir birinden güzel şarkılarıyla meydanı çoşturdu. Konserin ardından kutlama programı sona erdi.

x
Yorumlar