Tablet hediye eden camiye giden çocuk sayısı 350 Oldu

- Yorumlar

Atalar’da faaliyet gösteren ve camiye 40 gün devam eden çocuklara tablet hediye etme kampanyası yapan cami haberini geçen günlerde vermiştik. Şu anda camiye devam eden kişi sayısı 350 olduğu öğrenildi.

İşte caminin bu projeye bakış açısı şöyle “Çocukları internet bağımlılığından kurtarmak ve kitap okuma, namaz gibi manevî değerler kazandırmak isteyen aileler, cami ve kütüphaneye gidenlere tablet PC hediye ediyor. Bu çalışmayla yaklaşık 350 çocuk cami müdavimi oldu.” özetleniyor.

Cami İmamı Yücel Kara, “Mahalleli kendi çocuklarının sürekli internet kafelerde olmasından, yaşlıların hatırını tutmamaktan, camiye uğramamasından dert yakınıyordu. Ben de ‘Hediyeler verip, kendinizi sevindirin. Belki o zaman sizi dinlerler.’ dedim. Sonra birlikte böyle bir kampanya başlattık.” diyor.

13 yaşındaki Erkam Aslanoğlu, camiye gelen yaklaşık 350 çocuktan biri. Aslanoğlu, “Bu projeyi ilk ailem söyledi. Mahalledeki arkadaşlarımla okuldan sonra kitap okuyoruz.” diyor. Ceren Yıldız (15) ise anne ve babası ile yatsı namazını kılmaya geliyor.

12 yaşındaki çocuğuyla camiye gelen İlyas Yazıcı (45), en arka saflarda yer alıyor.Çocukları ön saflara alan Yazıcı, “Bu hediye kampanyasından sonra başta çocuklarımız, hepimizi bir heyecan sardı. Camimiz renklendi. Yardımlaşmalarımız arttı. Mahallemize huzur geldi.” diyor.

Çocuğuyla namaza gelen Gönül Yılmaz ise, “Çocuğum çoğu zaman buranın kütüphanesinde ders çalışıyor. Ben de onunla gelip kitap okuyorum. Daha sonra namazımızı kılıp eve gidiyoruz.” şeklinde konuşuyor.

x