Şok istifalarla CHP İstanbul İl Gençlik Kolları resmen düştü

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il yönetimi yaşanan istifalar sonrası resmen düştü.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları 15 yöneticinin istifasıyla düşmüş oldu. Uzun zamandır İl başkanı Ali Gökçek ile problem yaşayan 15 il yöneticisi istifalarını genel merkeze ulaştırarak Ali Gökçek dönemini resmen sona erdirmiş oldu.

Mevcut il başkanı Ali Gökçek’in uzun bir zamandan beri İstanbul ilinde ki gençlik örgütlerinden kopuk bir siyaset izlediğini öne süren yöneticiler “kişilere bağlı siyaset anlayışına” tepki gösterdiklerini ifade ettiler. Özellikle yerel seçim sürecinde beklenenin altında bir performans gösteren Ali Gökçek sürekli eleştirilerin odağında olmuştu.

MALTEPE İLÇESİ BARDAĞI TAŞIRDI

Ali Gökçek’e olan tepkinin doruk noktası ise Maltepe Gençlik Kollarında yaşanan “skandal” oldu. Maltepe ilçesi gençlik kolları yöneticilerinin istifalarının uzun zaman Ali Gökçek tarafından bekletilerek gündeme alınmaması il yöneticilerinin tepkisini çekmiş, il yönetimi toplantısında yaşanan bir tartışma sonucu Ali Gökçek tüm il yöneticilerinin görev tanımlarını dondurarak ikinci bir skandala daha imza atmıştı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar