Pendik’e Yeni Sahil Projesi

- Yorumlar

Avan projesini Pendik Belediyesinin yaptığı sahil meydan çalışmasında sona gelindi. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Pendik Sahil Meydan Projesinin başlaması için onay verdi. Yılların hayali meydan projesi ile Pendik, 7’den 70’e gerçek anlamda herkesin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yatırıma ev sahipliği yapacak.

Belediye Başkanı Kenan Şahin’in yoğun girişimleri ile Pendik, tam 78 bin metrekarelik dev bir meydana kavuşuyor. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gerekli talimatları vererek projenin hayata geçmesini sağladı. Proje tamamlanıp hizmete girdiğinde Pendikliler, yıllardır hayalini kurdukları meydana kavuşmuş olacak.

Neler bulunacak?

Pendik Sahil Meydanında seyir terası, çocuk oyun alanları, paten alanı, sergi ve gösteri alanları, kafeterya, çay bahçesi (BELTUR), kioslar ve yazlık sinema bulunuyor. Aynı zamanda meydanda, Cumartesi Pazarı’ndan Marina’ya kadar yapılacak olan kesintisiz yürüyüş yolu ile gezerken spor yapma imkânı da vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak. Öte yandan meydana yapılacak gölet ve süs havuzu özellikle yaz aylarında sahilin cazibesini daha da arttıracak.

Uygulama büyükşehirden

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, avan projeyi Pendik Belediyesinin hazırladığını, uygulamanın ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi. Önümüzdeki yıl inşasına başlanacak meydanla insanların sosyal ihtiyaçlarının gidermesinin yanında diğer ilçelere de örnek olacağını ifade eden Başkan Dr. Kenan Şahin: “Projeyle sahilimiz daha kullanışlı olacak. Çocuklarımız oyun alanlarında güven içerisinde oynayabilecek; sanatseverler sergileri açık havada gezebilecek; spor yapanlar kafelerde ve çay bahçelerinde dinlenebilecek. Tüm bunların yanında meydan, Pendik’e önemli değer katacak.” dedi.

x