Fethi Satıcı’dan Kartalspor yönetimine kongre çağrısı

Usta gazeteci Fethi Satıcı bugün bir açıklama yaparak Kartalspor yönetimine acil kongre çağrısı yaptı. Doğma büyüme Kartallı olarak Kartalspor’un düşürüldüğü duruma çok üzüldüğünü belirten Satıcı, yönetimleri çaresizlik ve becerisizlikle suçladı.

Fethi Satıcı Kartalspor’daki disiplinsizliği, kendi ayakları üzerinde durulamamasını ve sırtını belediyeye dayamasını, gelir kapılarının açılmamasını ve cepleri ile cüzdanlarında akrep olmayan yöneticilerin takıma kazandırılamamasını sorunların nedeni olarak gösterdi.

“KARDEŞİM NEDEN YÖNETİME TALİP OLDUNUZ?”

Fethi Satıcı açıklamasını Kartalspor yönetimine neden yönetime talip olduklarını sorarak sürdürdü. Satıcı, “Bu nasıl bir yönetim ki aylardır teknik kadroya, futbolculara ve çalışanlara maaşlarını ödeyemiyor. Kardeşim neden yönetime talip oldunuz? Kulüpteki sorun ve sorunları çözemeyen bir yönetime, yönetim denilebilir mi? Futbolcuları İSYAN ETME NOKTASINA GETİREN BİR YÖNETİM işte bu son yönetim…Tamam hepsi her bakımdan dürüst, şahsiyetli ve onurlu insanlar. zaten kimsede kişiliklerini tartışmıyor. Sadece BECERİKSİZLİKLERİ TARTIŞILIYOR. ” dedi.

FETHİ SATICI’DAN KURTULUŞ REÇETESİ

Kartalspor için kurtuluş reçetesi hazırlayan Fethi Satıcı çözüm için acilen yapılması gerekenleri sıraladı:

“1- En kısa süre içeresinde olağan üstü genel kurula gidilmeli ve başkan olacak spor sever derhal ilk aşamada 500 bin TL. bağış hazırlasın Ondan sonra yönetimde yer alacak kardeşleri mide 100’er bin Tl. bağış hazırlasın. Bu yolla 1 milyon 500 bin TL bir kaynak meydana gelecek. Baz olarak 10 yönetim kurulu üyesi. Çünkü transfer, iki dönem kamp gideri( 2. yarı kampı hariç),

2-Mutlaka ve mutlaka Kartalspor’un yetiştirdiği ve her biri futbol uzmanı olan Sayın Nezih Karanlık, Akademisyen Sayın Erdoğan Özyuva vE Sayın Atilla Belentepe,üçlüsüne Kartal spor TESLİM EDİLMELİ. Yani ÖZ kaynaklara dönülmeli.

3-Eskiden spor yönetimleri, Kartalda kulüp yararına Açıkhava konserleri,yağlı güreş müsabakaları ve piyango çekişileri düzenlerler ve kulübü hatırı sayılır maddi kaynak sağlarlardı. Aynısı yapılmalı. Forma ve ATKI satışları yapılmalı.

4- Kartalspor başkanı mutlaka ve mutlaka varsa düldülü kulüp rengi olan BORDA-BEYAZ’A boyamalı. Kartalspor ile yatmalı ve Kartalspor ile kalkmalı.

5- Kartalspor yönetimine mutlaka taraftar derneklerini temsilen aklı başında bir isim alınmalı.

6-Altyapıya gerekenden fazla önem verilmeli ve A- takımının yarısı Alt yapı futbolcularından oluşmalı..

7- işte en önemli konu ve kayıp burda bunun sorumlusuda iki önceki ve şimdiki yönetimdir. Bu sorumun cevabını lütfen bana verin. Kartalspor Stadı için DERHAL YURT GENELİNDE İHALE AÇILMALI VE STAD İSMİ KİRAYA VERİLMELİ. Sayın yönetim Kartalspor Stadının kiralanması cihetine neden gitmiyorsunuz? Bu konu da tartışmaya açık bir konu diyorum…

8- ne yapıp deplasman maçlarına en az iki otobüs kaldırılmalı ve taraftarlar takımlarının yanında olması sağlanmalı. Taraftar takımın 12. oyuncusudur. Bu unutulmamalı.

9- Futbolcuların MAÇ BAŞI PRİMLERİ TERLERİ KURUMADAN SOYUNMA ODASINDA DERHAL ÖDENMELİ.

10- Kartalspor yönetimine girmek isteyenler “Parayı vermeli ve düdüğü çalmalı” ve son olarak ta Kartalspor becerikli ve EHLİ ellere teslim edilmeli…”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar