Soma Holding Kartal’da AVM’li gökdelen rezidans yapıyor

Türkiye’yi yasa boğan maden faciasının yaşandığı işletmenin sahibi olan Soma Holding, maden işletmeciliğinin yanı sıra inşaat sektöründe de faaliyet gösteriyor.

Soma’da yüzlerce maden işçisinin ölümüne sebep olan facianın yaşandığı işletmenin sahibi Soma Holding Kartal’da da inşaat sektöründe projeleri olduğu öğrenildi. Madencilik sektöründeki faaliyetleriyle tanınan Soma Grubu, Maslak’ta yer alan 191 metre yükseklikteki ilk projesi Spine ile gayrimenkul sektörüne girdi. Grubun inşaat sektöründeki ikinci projesi ise Kartal’da yapımı devam eden “Kartal Projesi” oldu.

Anadolu yakasında kentsel dönüşümün merkezi olan ve yeni yapılan Adliye Sarayı ve rezidans projeleriyle dikkat çeken Kartal’ı ikinci projesi için hedef lokasyon olarak belirleyen Soma Holding İştirak Şirketi Tilaga, yeni A tipi ofis projesiyle bölgenin en cazip noktalarından birisinde yer alıyor. 2012 yılında konsept belirleme ve mimari çalışmaları tamamlanan Kartal Projesi’nin inşaatı devam ediyor.

Soma Holding iştiraki Tilaga A.Ş, Kartal’da hayata geçirdiği projesini yakın zamanda satışa sunacak. Soma Holding Kartal projesinde ofis ve AVM alanları yer alıyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar