Kartal güne kar ile başladı

- Yorumlar

İstanbul’da Pendik, Kartal, Büyükçekmece ve Sarıyer’in yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 2 cm’ye ulaştı. Gece çıkan fırtına nedeniyle 11 ağaç devrildi, 5 evin çatısı uçtu, bazı reklam panoları ve direkleri devrildi. Metin Oktay Spor salonunda ise 209 evsiz vatandaş misafir ediliyor.

Alttaki açıklama ise İBB’den geldi: “Meteoroloji işleri genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre gecce saatlerinde başlayan karayel yönünden kuvvetlice, aralıklarla hamle yaparak fırtına şeklinde (saatte 50-80 km hızla) esen rüzgârın gecce saatlerine kadar etkisini devam ettirmesi bekleniyor. Yurdumuzun büyük bölümü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altında bulunuyor. İstanbul’da Cuma öğleye kadar yağışların sulu kar ve hafif kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor

Kar kalındığının, Pendik, Kartal, B.Çekmece, Sarıyer’in yüksek kesimlerinde 2 cm’ye ulaştığı belirlendi. Yüksek kesimlerin beyaz örtü ile kaplandığı şehir merkezinde ise yağışların sulu kar ve hafif kar şeklinde devam ettiği Kentte, gecce çıkan fırtına nedeniyle 11 ağacın devrildiği, 5 evin çatısı uçtuğu bazı reklam panoları ve direklerinin devrildiği, bugün itibariyle Metin Oktay Spor salonunda 209 vatandaşın misafir edilmekte.”

x