CHP’li Sabahat Akkiraz Soma katliamı nedeniyle vekillikten istifa etti

CHP’li Sabahat Akkiraz, Soma katliamı nedeniyle, “İktidarın koltuk aşkına, siyasi sorumluluk almama çabasına karşılık Soma’da yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok” diyerek milletvekilliğinden istifa etti.

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Soma faciasının ardından milletvekilliğinden istifa dilekçesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘na iletti.

Türk müziğinin önemli isimlerinden biri olan CHP’li Sabahat Akkiraz, milletvekilliğinden istifasını sundu.

Akkiraz Twitter’dan şunları söyledi:

Perşembe günü saat 17.00 de vekillikten istifa dilekçemle Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Soma faciası sonrası istifa etmeliyiz dedim

Genel başkanımız konunun şu anda çok taze olduğunu gerekirse istifa kurumunun da önemli bir seçenek olduğunu belirtti.

Bugün bazı arkadaşlarımında bu yönde çağrıları olduğunu duydum.buna sevindim.Somanın siyasi sorumluluğunu alamayan iktidara karşı birleşmeli

Iktidarın koltuk aşkına, siyasi sorumluluk almama çabasına karşılık soma da yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok.

fft16_mf2180868

Edindiğimiz bilgilere göre, Sabahat Akkiraz CHP Genel Başkanı ile olan görüşmesinde, AK Parti’nin siyasi sorumluluğu üzerine almayıp başkalarının üzerine atma girişimine karşı, CHP’nin sorumluluk alarak, gerekirse topluca meclisten istifa etmesi gerektiğini söyledi. Akkiraz, vazgeçebileceği tek şeyin koltuğu olduğunu, katliamın ardından o koltukta mutlu bir şekilde oturamayacağını da Kemal Kılıçdaroğlu’na bildirdi.

Bazı başka CHP’li milletvekillerinin de istifa ihtimalini konuşmaya başladığı gelen bilgiler arasında.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar