Altınok Öz: CHP’nin c’sinden Mustafa Kemal’in m’sinden haberi olmayanlar

Kartal’da 19 Mayıs için Karttalı Kazım Meydanı’nda toplanan yüzlerce Kartallı Soma faciasından dolayı hüzünlü bir bayram etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşma yapan Belediye Başkanı Altınok Öz CHP Kartal İlçe de kendisi ve ilçe başkanı Gök karşıtı başlatılan taban hareketi için çok sert göndermeler yaptı. Altınok Öz’ün konuşmasında sık sık Atatürkçü sözler söylemesi ve mesajlarını Atatürk’le ilgili anılardan derleyerek vermesi dikkat çekti.

BEN YOKKEN BİR DE BAKTIM Kİ

“Sevgili Kartal’lılar cuma günü buradan yola çıktık.Partimin bana verdiği bir görev olarak Bulgaristan’da hem anma toplantıları hemde temaslar yapmak üzere Bulgaristan’a gittim.Oradan ben yokken bir de baktımki Cumhuriyet Halk Partinin “c”sinden Mustafa Kemal Atatürk’ün “m”sinden haberi olmayanlar bir halk hareketi başlatmışlar.
Halk hareketini Mustafa Kemal gibi yapacaksın.”

SANMAYIN Kİ BİZ KORKUYORUZ

Geçtiğimiz gün polisin barışçıl aktivistlerin Soma’ya destek eylemine hiçbir neden yokken saldırdığı olayla ilgili de konuşan Altınok Öz, Cumhuriyete sahip çıkma mesajları verdi. Öz konuşmasında, “Kartal kaos’un yeri değildir.Kartal toma’nın yeride değildir, Kartal’da huzuru bozacak kişilerin de yeri değildir.Biz Cumhuriyetimize sahip çıkarız. Bugün Kartal’lı Kazım meydanında buluştuk.Sanılmasın ki biz korkuyoruz biz zaten halimizle hareketlerimizle tavrımızla davranışımızla gösteriyoruz.Bunlar önünüze yine gelecek yine birliğimizi göstereceğiz.Bize bu meydanları ve özgürlüğümüzü bağışlayan Atatürk ve silah arkadaşlarına müteşekkiriz.Bizi yasa boğan soma maden kazasında hayatını kaybedenleri rahmet ile anıyoruz.” dedi.

Bakalım Başkan Öz’ün bu göndermelerine ne cevap gelecek. Hedefteki kişiler CHP’nin c’sinden anlamadığı, Mustafa Kemal’in m’sinden bi haber olduğu iddialarına ne diyecek?

[ilgili img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/05/2014-05-20_01h19_241.png” baslik=”Kartal C H P’de yepyeni kriz bir taban hareketini doğurabilir” url=”http://www.kartal24.com/38481-kartal-chpde-yepyeni-kriz-bir-taban-hareketini-dogurabilir”]

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar