AKP İstanbul il ve ilçe başkanlıklarında operasyon yaklaşıyor

- Yorumlar

AK Parti’nin, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Teşkilatlarında operasyona gideceği iddia ediliyor. Teşkilat Başkanlığına Süleyman Soylu’nun gelmesinin ardından AK Parti teşkilatlarında büyük yenileme olacağı söylenmişti. Bunun ilk adımı atılıyor.

Operasyonun önemli bir noktasını Başkent Ankara oluşturdu. Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ile yönetimi görevden alındı. Ankara il yönetimi ile birlikte 15’e yakın ilçe yönetiminin de aynı şekilde görevden alınacağı söyleniyor.

AK Parti’deki operasyon Ankara ile sınırlı kalmayacak. İzmir’le beraber toplam 23 il yönetimine de görevden el çektirileceği öne sürülüyor. Bu illerin;

Burdur,Bartın,Batman,Edirne, Hakkari,Kars, Manisa,Mardin,Siirt,Van,Tunceli, Adana, İstanbul, Mersin, Aydın, Giresun, Muğla, Tekirdağ, Iğdır, Zonguldak, Şırnak, Bursa olacağı bilgileri kulislerde konuşuluyor.

İSTANBUL’DA DURUM NE OLACAK?

İstanbul ile ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte Ak Parti kulislerinde görev değişikliklerinin yapılacağı 23 ilden birinin kesinlikle İstanbul olacağı söylentisi ön plana çıkıyor. Ayrıca İstanbul Ak Parti içerisindeki bir kısım muhalifin şu sıralar hazırlık yaptığı iddiası parti camiası içinde en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Türkiye’de Ak Parti Teşkilatlarında seçimlerden sonra şu ana kadar yaklaşık 500 ilçe teşkilatı görevden alındı. Görevden alınmaların devam edeceği de gelen bilgiler arasında. Teşkilat değişikliklerinin temelinde;

Ak Parti’de Davasına bağlı kalmayan, teşkilatçı olmayan, hakkında şaibe bulunan, arazi olan, paralel bağlantısı olanlarla yollar ayrılacak.

AK Parti il teşkilatlarının mahrenine giren ve sadece menfaati için ses çıkarmayan yöneticilerin biletlerinin kesileceği iddia ediliyor.

x