Taner Özdemir Kartal CHP’deki darbe iddialarını yalanladı

- Yorumlar

CHP’li Kartal Belediye Meclis üyesi Taner Özdemir son günlerde yaptığı açıklamalara bir yenisini ekleyerek, hakkında çıkan ‘ilçe başkanlığına aday’ söylentilerini yalanladı.

Daha önce belediye Başkanı Altınok Öz’ün Bulgaristan’a yaptığı geziyi eleştiren ardından, üyelere “Hareket zamanı” diyerek taban hareketinde birleşmeye davet eden Özdemir, bu açıklamalarıyla üyelerin dikkatlerini üzerine çekmişti.

KAMER GÖK’E DARBE İDDİALARI

Özdemir yaptığı son açıklamada ise kendisiyle ilgili çıkan CHP Kartal ilçe başkanı “Kamer Gök’ü düşürmek için imza topluyor, ilçe başkanlığına oynuyor” iddialarını yalanlayarak gerçeği yansıtmadığını belirtti.

İşte Taner Özdemir’in yaptığı o açıklama;

“Son günlerde şahsımla ilgi asılsız iddialarla yapılan ve CHP ilçesini yıpratmaya yönelik çalışmaların bir parçası ve de imza çalışması yaptığım yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını Cumhurbaşkanlığı gibi çok önemli bir seçim öncesi böyle bir çalışmanın partimize herhangi bir katkısının olmayacağını düşünmekteyim!
Bu düşüncemi paylaşmak üzere kahvaltılı toplantı yaparak delege arkadaşlarımıza aktarmak ve düşüncelerimizi paylaşmak isteğimizi! Mesaj atarak çağrıda bulunmak suretiyle delege arkadaşlarımla paylaştım! Bu mesajı Çarpıtarak sanki imza toplayarak ilçeyi düşürmek amacı taşıdığını bilinçli bir çarpıtma olarak gördüğümden ötürü! Toplantıyı iptal ettim! Şahsım olağan kongrede aday olmuş ve bu demokratik yarışta Sayın Kamer Gök seçilmiştir! Bu bilinçle olağan kongreye kadar ve de sayın ilçe başkanı kendi rızasıyla bıraksa bile hiç bir şekilde aday olmayacağımı kamuoyuna duyuruyorum!

Cumhuriyet Halk Partisi‘nin saygı değer üyelerinin şahsıma verdikleri onurlu görevle örgütümün meclis üyeliğini 5 yıl sürdüreceğimin bilinmesini isterim! Tekrar hiç bir suretle olağan üstü ya da olağan kongrelerde aday olmayacağımı bildirir saygılar sunarım!”

x