Kan donduran ifade: Türk Askerlerini öldürerek sevap kazandım

Geçtiğimiz hafta NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde rutin kontrol yapan güvenlik görevlilerine ateş açarak bir polis ile bir astsubayı şehit eden, ve bir sivil vatandaşımızı da öldüren El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç yabancı uyruklu zanlı tutuklanmıştı.

Bugün’ün Gazete Manşetleri’ne  saldırıyı gerçekleştirenlerden biri olan  Çendrim Ramadani’nin  kan dondurucu ifadesi damga vurdu, mahkemede ifade vermeyi reddeden katil “Ben yalnızca Allah’a hesap veririm. İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” diye ifade verdiği öğrenildi.

Niğde’de rutin kontrol yapan güvenlik görevlilerine otomatik silahlarla ateş eden ve 3 kişinin hayatına kaybetmesine neden olan El-Kaide bağlantılı IŞİD terör örgütünün eli kanlı teröristleri, saldırıdan sonra kaldırıldıkları hastanede linç edilmek istenmişti. Bu yüzden güvenlik gerekçesiyle,  El-Kaide teröristleri  Ankara Numune Hastanesinde tedavi  gördü ve iki zanlı, polis ve jandarma eşliğinde Ankara Adliyesi’ne getirildi.

Teröristler Avrupadan

Edinilen bilgiye göre, 3 kişiyi öldüren El-Kaide teröristlerinin  kendilerini “Almanya vatandaşı Benjamin Xu” ve “İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani” tanıttıkları belirtildi. “Benjamin Xu”nun, annesinin Çinli vatandaşı olduğunu ve Almanyanın Berlin şehrinde yaşadığı bildirildi.

Adliye’de Alamca Tercüman aracılığı ile ifade veren teröristler ,ifadelerini verdikleri esnada sağlık gçrevlileride hazır bulundu.

Diğer taraftan, saldırının diğer zanlısı Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin ise dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirlendi.

” Teröristden  kan donduran ifade, Jandarmayı Öldürerek Sevap İşledim”

İsviçre vatandaşı olduğu belirlenen terörist  Çendrim Ramadani’nin ifadesi ise  gazete okurlarının kanını dondurdu, verdiği ifadesinde Türkiye’nin NATO üyesi olduğunu söyleyen terörisr “Size ifade vermem, ben yalnızca Allah’a hesap veririm. Hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” dediği öğrenildi.

“Türkiye’nin NATO ülkesi olduğu gerekçesiyle düşman olduğunu söylediği” Ramadani’nin sorgu tutanağını da “şirktir” diyerek imzalamadığı belirtildi.

İfadesi alınan teöristin nasıl bir ruh hali taşıdığı açık bir şekilde görülürken, diğer bir dikkat çekici detay ise diğer teröristlerin uyuşturucu kullandıkları için neler olup bittiğini pek anlamadıklarını söyledikleri bildirildi.

İslam adına Suriye’de yaşlı,kadın ve çocukların kafasını kesen ruh hastası bu terristlerin uyuşturucu kullanmaları kafalarda soru işareti oluşturdu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar