Artık Facebook girişi olmayacak! ‘Facebook ile gir’ dönemi bitiyor

- Yorumlar

Yahoo ve Google gibi isimlerin sahip olduğu çok sayıda sosyal ağın arası ise her geçen gün daha kötüye gidiyor. Fotoğraf paylaşma platformu olan Flickr ’a 30 Haziran itibariyle Facebook ve Google hesabı bağlanma devri bitiyor.

İki dev arasındaki bozulan ilişkinin etkilerinden birisi olarak karşımıza Yahoo yeni bir açıklama ile geldi. Yahoo bünyesinde olan ve ciddi miktarda kullanıcıya sahip olan fotoğraf paylaşım platformu Flickr‘a 30 Haziran itibariyle Facebook ya da Google hesaplarınız ile giriş yapmanız mümkün olmayacak.

Yılın başlarında Yahoo tarafından dile getirilen bu engelleme için bir tarih verilmemişti. Yeni gelen açıklama ile tarih kesinleşmiş oldu ve o tarihten itibaren Flickr hesabınıza erişmek istiyorsanız Yahoo hesabınızı kullanmanız gerekecek. Yahoo eski hesabın üzerine kurulacak yeni Yahoo hesabı ile tüm bilgilerin korunacağı garantisini de kullanıcılarına veriyor.

Firma yaptığı açıklamada bu değişimin Yahoo kullanıcılarını daha yakından takip edebilmek ve son kullanıcı işleyişine göre yeni güncellemelerle programı iyileştirmek olduğunu belirtti.

x