Kartal Bld. TSM korosundan muhteşem konser

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu düzenlediği “ Bahar Konseri” ile sezona merhaba dedi.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören konsere Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ile çok sayıda Türk Sanat Müziği tutkunu katıldı.

“Sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı kültür ve sanattır”

Konser öncesinde bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, “ Kartal’da geçtiğimiz beş yılda Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz öncülüğünde kültür ve sanat adına çok sayıda proje uygulandı. Sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazı kültür ve sanattır. Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün sanat ve sanatçıya verdiği değer ve sanatı teşvik edici destekleri ile Kartal, sanatın merkezi konumuna gelmiştir. Nerede ise her gün Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün bir etkinliği ile Kartal halkı bir arada olmaktadır. Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu da Kartal Belediyesi için önemli ve değerlidir. Değerli saz ve söz sanatçılarımızın bizlere yaşattıkları ve yaşatacakları güzellikler için de teşekkür ediyoruz. Türk Sanat Müziğine değer veren ve onun insan üzerinde yarattığı etkiyi hisseden sizlere de katılımınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Kartal Belediyesi olarak önümüzdeki dönemde de farklı kültür ve sanat etkinliklerine devam edeceğiz. Çalışmalarımızı Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün önerileri doğrultusunda ve onun öncülüğünde sürdüreceğiz” dedi. Gürer, konuşmasının ardından Şef Şermin Niyazi’ye Kartal Belediyesi adına bir plaket takdim etti.

Sunucu Şenol Özkal sunumu ile başlayan programda Şef Şermin Niyazi yönetiminde; koristler Alptekin Avcı, Alim Gökhan Gerişoğlu, Aysun Gür, Beyhan Girişken, Birgül Bozkurt, Cem Orhon, Diler Er, Emine Budak, Fatma İnce, Gülşen Uysal, Güliz Kaya, Halil Er, İlker Karapınar, Mustafa Atanur, Mustafa Gayretli, Mürvet Kartaler, Melek Büyür, Saliha Demirel, Serpil Emren Atanur, Şenol Özkan, Yeşim Ersoy Özkaya, Zayret Ateş ile saz sanatçıları kemanlarda Mehmet Erkoç, Ruben Tenenbaum, yaylı tamburda Fahrettin Çemenli, kanunda Onur Güpgüp, udta Şükrü Özer, klarnette Tanju Erol, ritm sazda Sait Esen’den oluşan koro, programına Hicaz faslı ile başladı. İzleyenler, konser boyunca 15 eser seslendiren sanatçılara keyifli şekilde eşlik ederken muhteşem bir müzik ziyafeti çektiler. Büyük beğeni toplayan Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, konserin sonunda ayakta alkışlandı.

x