Kartal Belediyesi’nin Adalar’daki sosyal tesisleri yaz sezonunu açtı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’ne ait Büyükada Sosyal Tesisleri ve plajı,  2014 yaz sezonunu açtı. Büyükada Sosyal Tesisleri, İstanbul’a yakın yerde dinlenmek, denize girmek veya tatil yapmak isteyen Kartallılara bu yaz da hizmet vermeye devam ediyor.

4.45 hektarlık arazi üzerinde 3 yıldır Kartallılara hizmet veren Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisi ve plajı ile mesire alanının yeni sezon açılışıyla ilgili konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “ Kartal 14 km deniz kıyısı olan bir ilçe ama maalesef bir deniz ilçesi olan Kartal’da sahile dolgu sonrası plaj açmak mümkün olmamış” diyerek dolgu olan kıyılarda denize girmenin tehlikesine işaret etti.

Başkan Öz, “Geçmiş yıllarda çok üzücü olaylara tanık olduk. Zira dolgu olması sebebiyle bu kıyılarda denize giren ve denizle yeni tanışan bir insan için boğulmak kaçınılmaz.. Denizin derinliği ortalama 5 metreden başlıyor. Bu alanlarda maliyet yüksek de olsa yapılacak bir suni plaj, yine aynı riskleri barındırıyor. İlk defa denize girecek kişinin ayakları yere değmeli ki kendini güvende hissetsin. Kartal Belediyesi olarak bu tesisi ve plajı alarak Kartallılara, günü birlik denize gidebilme ya da tatil yapabilme olanağı sağladık. Tesisimizden, açıldığı günden beri toplam 90 bin kişi yararlandı” dedi.

Şezlong ve Şemsiye Ücretsiz

Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisi içindeki iskeleye, Kartal Deniz Motorları İskelesi’nden kalkan motorlarla doğrudan ulaşılabiliyor. Tesiste şezlong ve şemsiye ücreti ödemeyecek olan vatandaşlar, yiyecek ve içecek satışlarının yapıldığı büfelerden faydalanarak doğayla iç içe olan mesire alanında da günübirlik piknik yapma imkanı bulabiliyor. Hafta içi, hafta sonu yapılacak motor seferleri ve ulaşımla ilgili detaylı bilgi, Kartal Motor İskelesi önündeki danışma noktasından edinilebilir.

x