Musiki sevenler sezon sonu konseri için Kartal’da buluştu

- Yorumlar

Kartal Musiki Derneği Kadınlar Korosu, Şef Füsun Batum yönetiminde Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. Emine Şanlı’nın sunucu ve solist olarak katıldığı konser, dinleyicilerden bol bol alkış alırken büyük beğeni topladı.

Şef Füsun Batum yönetimindeki Kartal Musiki Derneği Kadınlar Korosu, 9 müzisyen, 16 korist ile repertuarındaki birbirinden güzel eserleri, solo ve koro olarak iki bölüm halinde seslendirdi. Türkiye’nin ünlü bestekarlarının eserlerinin de yer aldığı repertuarda “Artık yeşerecek bir dalım yok’’, ‘’ Bir garip yolcuyum hayat yolunda’’, ‘’Yarabbim sen büyüksün’’, ‘’Azize’’, Yalan yalan’’, ‘’Kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgarına’’, ’’ gibi Türk Sanat Müziğinin sevilen bir çok şarkısı yer aldı. Dinleyicilerin de keyifle eşlik ettiği iki bölümlük konser büyük beğeni topladı.

Kartal Musiki Derneği TSM Korosu Şefi Doç. Dr. Arif Şanlı, konser sonunda sahneye çıkarak şef Füsun Batum’a çiçek takdim ederek konser için teşekkür etti. Şanlı, “Bizlere ve sizlere bu güzellikleri yaşatan, Kartal’lımızın sanatına ve kültürüne katkı sunan, başta değerli Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz olmak üzere değerli Kadınlar Koromuzu ve şefimiz Füsun Batum’u yalnız bırakmayan sanatseverler ve siz Kartal halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.

x