Kartal Belediyesi çadırlarda iftar verecek

- Yorumlar

Kartal Belediyesi on bir ayın sultanı Ramazan ayının başlamasıyla birlikte mahallelerde belirlenen noktalara kurulacak olan iftar sofralarında bir araya gelecek. Kartal Belediyesi tarafından ilçede 16 ayrı yerde kurulacak olan iftar sofralarında; günlük ve steril ortamda hazırlanan yemekler ile Kartallılar iftar sofralarında buluşacak.

Tüm İslam aleminin ve Kartal halkının Ramazan ayını kutlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Tüm İslam aleminin Ramazan ayı mübarek olsun. Vatandaşlarımızın Ramazan ayını kutlar, bu mübarek ayın dostluk, kardeşlik, dayanışma, barış, hakça paylaşma adalet, eşitlik ve barışa vesile olmasını dilerim. Ramazan ayında da birlik ve beraberlik çatısı altında Kartal’da kurduğumuz 16 farklı noktadaki sofralarda halkımız ile buluşacağız. Tek bir noktadan dağıtım yapmak yerine farklı noktalara kurduğumuz iftar çadırlarımızla vatandaşlarımızla bir arada olacağız. Dayanışma ve kardeşliğin göstergelerinden biri olan Ramazan ayını kutlar, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.

Kartal’da mahallelerde belirlenen noktalara kurulan sofralar ile tek bir merkezden dağıtım yapmak yerine farklı noktalara iftar sofraları kuran Kartal Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine birebir ulaşmanın yanı sıra iftarı bir arada yaşamak isteyen Kartallıları da aynı sofrada buluşturacak. Kartal Belediyesi tarafından Kartal Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Acil Servis otoparkı önüne kurulan çadırda iftar yemeğinin yanı sıra sahur yemeği de verilecek.

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN RAMAZAN AYI BOYUNCA
İFTAR VE SAHUR YEMEĞİ VERİLECEK NOKTALAR

Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Soğanlık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Yakacık Çarşı Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Hürriyet Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Cumhuriyet Mah. Şeyh Edibali Camii
Karlıktepe mah. Topçamlar Camii
Kartal Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Acil Servis otoparkı önü (Sahur – iftar
Topselvi Mah. Kıbrıs Şehitleri Camii
Yunus Mah. Kubbeli Camii
Orhantepe Mah. Merkez Camisi
Çavuşoğlu Spor Kulübü
Esentepe mah. Aile Sağlığı Merkezi
Cevizli Mah. Kavaklı Ulu Camii
Esentepe Mah. Hasan Tahsin Uğur Camii
Petrol-İş Mahallesi Mevlana Camii
Mustafa Kemal Caddesi top sahası yanında

x