Kamer Gök: “Ekmel Bey bağımsızlık ve özgürlükleri savunmuştur”

- Yorumlar

CHP Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök, CHP ve MHP’nin çatı adayı İslam İşbirliği Konferansı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu için, “Ekmeleddin bey bağımsızlık ve özgürlükleri savunmuştur” dedi.

Kartal CHP İlçe örgütü, gündemi değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. İlçe Başkanı Av. Kamer Gök, Kadın Kolları Başkanı Gülçin Zaza Koştu, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Gök, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına açıklık getirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında konuşan Gök; “Benim ilçe Başkanı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda ne kadar sorumluluğum varsa herkesin de en az benim kadar sorumluluğu vardır.Sokakta toleransını kaybetmiş insanların ülkesi gibi işaretleri kuvvetle alabilmekteyiz.

Ak Parti’nin yöneticilerinin bu belagati kaybettiğini ve Türkiye’yi çok parçalı hale getirip bir boğazlaşma rejimine götürdüğü aşikardır.’Ben partili bir Cumhurbaşkanı olacağım hem partimi yöneteceğim hemde ülkeyi yöneteceğim’ mantığı kabul edilemez. Bu bir büyük kaosu Türkiye’ye dayatma eylemidir.

Bu çok parçalı sistemi zorlamak yerine farklı davranmalıyız. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gerekli hazırlığımızı tamamladık. Meseleyi milletimize anlatma noktasına ise devam ediyoruz. İhsanoğlu’nun bende cv’si var.

Kendisi aslında Ortadoğu’da , batı’da yer yer Latin ülkelerinde tanınan ve de çok çeşitli meselelere ilişkin görüşlerini yazılı olarak açıklamış bir önemli şahsiyettir.İslam işbirliği teşkilatının genel sekreterliğini yaptı.

Bu görev sırasında yaptıklarına bakmak lazım.Mesala kadın-erkek eşitliği konularında bir ensititü kurmuş. Bu konuda görüşünü çok net belirtmiştir. Kadınların da en az erkekler kadar eşit haklara sahip olduğunu savunmuştur.

Ekmeleddin bey bağımsızlık ve özgürlükleri savunmuştur.Bilim ve teknoloji enstitüsünü kurmuştur.Bu konuda çok özel bir şahsiyet olduğundan adına ödüller verilmiştir.Şimdi bu konuda hatırşinaz olmak lazım kendisi Cumhurbaşkanı olur veya olmaz ama hakkını da teslim etmek gereklidir.

Bu nedenle Genel Başkanımızın ve kurallarımızın gösterdiği ortak çatı adayımızı tam anlamıyla destekliyorum”dedi.

MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM

Toplantı Gazetecilerin sorusuyla devam etti. Bir gazetecinin Alevi Federasyonları çatı adayına destek vermeyeceklerini ifade ettiler. Siz bununla ilgili nelere söylemek istersiniz diye sorunca; Kamer Gök “Aleviler bu ülkenin kurulmasında çok önemli bir görev almış kumunda harcında varolmuşlardır.Onlarsız bir oluşum düşünülemez onlar Anadolu erenleridir, onlarda bizimle birlikte hareket edeceklerdir.” dedi. Kamer Gök 2015 seçimleri için Milletvekili talebinin olacağını ifade ederek sözünü tamamladı.

x