Emniyet müdürü Tufan Ergüder’den bomba açıklamalar

Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, BUGÜN TV’de polislere yönelik sahur vakti gerçekleştirilen operasyonu değerlendirdi. Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, Ergenekon,KCK,Balyoz ve Selam Tevhid örgütü soruşturmasıyla ilgili bomba açıklamalar yaptı.

Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, BUGÜN TV’de polislere yönelik sahur vakti gerçekleştirilen operasyonu değerlendirdi.

İşte Tufan Ergüder’in açıklamalarından satır başları:

“Siyasi ihtiyattan kaynaklanan bir algı operasyonudur. Hiçbir hukuki gerekçesi yok. Gözaltına alınanlara bakın Anadolu insanı kendi evladını görüyor gibi. Çoğunun şivesi bile değişmemiş. Bakan çocukları gibi meşhur ecnebi markaları giymiyorlar. Varlık sahibi değiller. Neden şimdi? 2011’den beri kendisini iktidara taşıyan kadrolara sırtını döndü Başbakan. İdris Naim Şahin vakası yaşandı. İdris Naim Şahin, İstihbarat Daire Başkanını almadığı için gitti.

2011’den beri yeni ittifaklara gitti hükümet. Hükümetin için de bir kanat İran devriminden besleniyor başından beri. 2007-2011 yürütülen operasyon hedefleri ile duygusal ve organik bağlantıları var. Sürecin bitmesin müsaade etmediler. Ergenokon ve Balyoz operayonları boyunca duygusal ve organik bağı olan zevat hiçbir delili imzalamadılar. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ergenekon raporunu imzalamakta direnç gösterdi. Bana göre Selam Tevhid örgütünü bir an önce temize çıkarma çalışması. Devletin derinliklerine giren yabancı örgüt ajanlarından bahsediyoruz. Büyük kampanya yaptılar 7 bin dediler, 5 bin dediler büyük bir örtme kampanyası yaptılar.

ARKADAN KELEPÇELEMİŞLER

Delileri örtmek istiyorlar. Başarılı olabilirler mi? Mümkün görmüyorum. 2007-2011 operasyonlarının intikamını almak isteyen iktidara eklenmiş grup kaybedilecek bir Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra bu hesabın görülemeyeceğini düşünüyor. Sonradan eklenen intikamcı ekibin hesapları çelişiyor. Bunlar bir an önce hesap görmek istiyor Diğer taraftanda algı yönetimi açısından geç kalmış bir operasyon. Çok sıkıntılı suçlularda bile kelepçe takmıyoruz. Kelepçe takılma şekilleri var. Yurt Atayün’ün ellerini arkadan kelepçelemişler. Bu normal şartlarda çok sıkıntılı psikolojik vakalarda yapılır. Tehlikeli suçlu olması durumunda. Buradaki arkadaşlar, zaten Atayün telefon çağrısı ile gitti. Telefon çağrısı ile gelen adama kelepçe takıyorsun sen. Birilerinin intikam duyguları ile verdikleri talimatlarla izah edilebilir.

BİZE GELEN TEHDİTLERİN HADDİ HESABI YOKTU

Geldikleri yerlere hakkı ile iş yaparak gelmişler. Yaptıkları polislik ortada. Kimsenin yapamadığı işleri kelle koltukta iş yaptılar. 2007 başlarında Ümraniye el bombaları nedeniyle bir astsubay gözaltına alınırken bu ülkede kıyamet kopmuştu. Şimdi rahat konuşuluyor ama o zaman bize gelen tehditlerin haddi hesabı yoktu. Pek çok kişi selam vermiyordu.

Bu casusluk genel torba ifadeler. Yaz tutarsa. Algı yönetme ifadeleri. Hiçbirinin altı dolu değil. Bir şeyler uydudarak yakıştırarak suçlamalar yapılıyor. Ben bunların hiçbirisinin sonuç vermeyeceğini düşünüyorum.

Öner Köse çok çalışkan, dirayetli. Ankara Terörle Mücadelede çalışmış kabiliyetli bir arkadaş. Hukuksuz bir iş yaptıramzsınız Köse’ye. Çok fedekar. Poyrazköy rastgele bir tarla değildi. Nizamiyeden geçmeniz gerekiyordu. Pek çok prosedür uygulandı. Altı yedi saat uygulandı. Yukarıdan izin alınması gerekiyordu. İşleri takip eden hep Ömer Köse idi. Ergenekon-Balyoz süreçlerinde TEM Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. KCK operasyonlarında Selam Tevhid operasyonunda da şube müdürü olarak çalıştı. Birileri kendi suçlarını kapatmak için bir acelecilikle bana göre bu defetiri kapatmaya çalışıyor. Yanlış bir hesap. Halktan dönecektir bu yanlış hesap.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar