Altınok Öz: “Kartallı olmaktan gurur duyuyorum”

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye çalışanlarıyla bayramlaşmak için Çırçır Belediye binası yemekhanesinde bir araya geldi. Bayramlaşmaya Başkan Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Ömer Fethi Gürer, Ali Apaydın, Feyyaz Kaynak, Turgut Mermertaş, Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Kartal Belediyesi personeli katıldı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da katıldığı bayramlaşma öncesinde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, bir konuşma yaptı. Başkan Altınok Öz, “Kartal Belediyesi büyük bir ailedir. Yeni bir dönemin başladı. Kartal’da dönüşümün ve değişim kaçınılmaz” dedi.

“Kartallı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Ramazan ayının son günlerine gelindiğini, insanların inançlara ve düşüncelere hoşgörülü ve saygılı olması gerektiğini, Kartal’da güzel şeylerin olduğunu vurgulayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, “ İki gün sonra bayram. Bir dönem geçti, yeni bir döneme girdik. Kartal ile ilgili çok güzel şeyler duyuyorum. Kartal, hem İstanbul’da hem de Anadolu’nun çeşitli yerlerinde biliniyor. Bununla gurur duyuyorum. Bunu birlikte yaptık. Bunu hep beraber başardık. Kartal’da yaşamaktan ve Kartal’da olmaktan gurur duyuyorum. Her şeyden önce kendinize kendiniz saygı duyun. Eğer siz kendinize saygı duymazsanız karşınızdaki insanın size saygı duymasını katiyen beklemeyin. O zaman karşınızdaki kişiler size hak etmediğiniz şekilde davranış gösterir “ dedi.

“Kartal Değişim ve Dönüşüm Süreci içinde”

Kartal’ın gelişim sürecinin hızlı olduğunu, Kartal’ın her yönüyle değişim ve dönüşüm süreci içinde olduğunu vurgulan Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “ Kartal artık değişim ve dönüşüm süreci içinde. Bu istesek de olacak, istemesek de olacak. Bu tarihi yola bir kere girdik. Yeni bir ekip oluşacak. Bu süreç en geç iki yıl sürecek. İşte o sürecin sonunda da bugün istemediğimiz birçok şey olamayacak. Çünkü Türkiye’nin en akıllı binasında çalışmanın keyfini ve özelliğini yaşayacaksınız “diye konuştu.

“Türkiye Kritik Bir Virajda”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Türkiye’nin kritik bir virajda olduğunun altını çizdi. Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “ Görüyorum ki Türkiye kritik bir virajda. Bir hekim olarak insanların ölmesine seyirci kalmam mümkün değildir. Gazze’de yaşanan vahşet, kimsenin kabul edebileceği bir şey değildir. Kimileri isyanını sessiz yapar, kimileri de çığırtkanlık yapar. Önemli olan, orada insanların, çocukların ölmesine engel olabilmektir. Eskiden kimlik üzerinden siyaset yapılmazdı. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Ermenisi, Şafi mi, Alevi mi sorulmazdı. Şimdi kimlik üzerinden siyaset yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes, Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi Türktür. Devletler arasındaki siyaset, halkları birbirine düşürmüştür “ dedi.

“Bizler Kültür Sanat Festivali Yaparız”

Kartal Belediyesinin Festivaller düzenlediğini, festivallere gelen ülkelerin konsoloslarını da ağırladıklarını hatırlatan Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “ Festivaller düzenleriz. Konuk ülkelerin konsoloslarını da Kartal’da ağırlarız. Sanatçıları seçen heyet, akademisyenlerden oluşur. Heyetteki akademisyenler 400 eserden 10 tanesini seçer. Heyet eserlere bakar, ülkesine bakmaz. Sanatın, ülkesi, kimliği, cinsiyeti olur mu? İşte o sanatçıların konsoloslarını festivalin son günlerinde ağırlıyoruz. Doğal olarak katılan sanatçıların ülke konsoloslarını ağırlarız. Bu İsrail konsolosu da olur, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya konsoloslarını da olur. Bunu başka mecralara çekmek doğur bir yaklaşım değil. “dedi.

“Gıda Güvenliği Önemlidir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, gıda güvenliğine de değindi. Başkan Op. Dr. Altınok Öz, “Seçim bildirgesine yazdım ‘Gıda güvenliği’ diye. Genetiğiyle oynanmamış tohumlardan üretim yapmalıyız. Gıda güvenliğinin önemini öne çıkarıyoruz. Eskiden yoğurtlar ekşirdi. Şimdi ise oda sıcaklığında kalan yoğurtlar ekşimiyor, bozulmuyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza organik ürünler vermeliyiz. Mutlaka güvenli gıdayla buluşmamız lazım. Bu yönde siyaset üretmemiz lazım ”dedi.

Başkan Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasının ardından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları, memur ve işçi sendikalarının temsilcileri ile beraber belediye personelinin teker teker elini sıkarak Ramazan bayramlarını kutladı.

x