Kartalspor kampında genç yıldızlar dikkat çekti

- Yorumlar

Teknik direktör Özgür Zengin, Kartalspor altyapısında oynayan ve gelecek vadeden genç oyuncuları Nevşehir kampına götürdü.

Dünya futbolunu ve gelişmelerini yakından takip eden Zengin, yetenekli oyuncuların korunması ile ilgili program doğrultusunda Kartalspor altyapısında gelişme dönemini tamamlamış profesyonelliğe aday yetenekli oyuncuları Nevşehir kampına götürdü. Altyapıdaki bütün antrenörlerin raporları ve fikirleri doğrultusunda Nevşehir kampı öncesinde Kartal’da bir hafta boyunca U-17, U-19 ve A2 oyuncularıyla düzenli bir şekilde antrenman yapan Zengin, bu antrenmanlar sonucunda geçtiğimiz sezon U-17 takımında forma giyen 2 oyuncuyu, U-19 takımında forma giyen 2 oyuncuyu ve A2 takımında forma giyen 3 oyuncu olmak üzere toplam 7 genç yeteneği Nevşehir kampı kadrosuna dahil etti.

Özgür Zengin A2 Liginde Türkiye Şampiyonu olan 93 jenerasyonu gibi bir jenerasyon yakalayabileceklerini ifade ederek bu oyuncuların İstanbul’a dönüldüğünde profesyonel yapılacağını ve sezon içerisinde A Takımla antrenmanlara katılacağını durumlarına göre sadece maç oynamak için U19 takıma gidebileceklerini yada A Takım kadrosunda yer alabileceklerini ifade etti.

Kartalspor’un Nevşehir kampı Kartal Belediyesi’nin Nevşehir’in Gülşehir ilçesine yaptırdığı manzaralı hotelde devam ediyor.

x