Erdoğan Maltepe’ye 2,5 Milyon kişi toplama hedefiyle geliyor

- Yorumla

Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende konuşan Başbakan Erdoğan,  “Yenikapı’da 1.5 milyon vardı. Bu çıtayı Maltepe’de 2, 2.5 milyona çıkartmanızı bekliyorum. İnşallah haftaya pazar maltepede İstanbul mitingimizi çok farklı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

HAFTA SONLARI ÜCRETSİZ KURS

Başbakan Erdoğan, “Çocuklarınız bunların okullarına gitmesin. Çocuklarınızı alın o okullardan” çağrısını yineledi. Devlet okullarının bir eksiği bulunmadığını ve daha da iyi olması yönünde adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, “Bir karar aldık ve Cumartesi ile pazar günleri ücretsiz takviye kurslar verilecek” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları;

BAKIN DAHA NELER GELECEK

Her şey yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bakın daha neler gelecek. Biz bunun arkasında nelerin olduğunu görüyoruz. Bunlar devletin içine 40 yıllık süreç içinde yerleştiler. Bir dersane konusunda attığımız adımı kabul etmediler. Çünkü oradan çok büyük bir rant geliyordu. O rantı kaybettiler. Bunlarında okullarında okuyan dersanelerine gidenler varsa alın. Ben devlet okulunda İmam Hatip’te okudum. Biz üniversiteye gidemiyorduk. Bize hep hendek atlattılar.

BUNLARA PARA VERİP DE SEMİRTMEYELİM

Devletin okulları bunların verdiklerini veriyor verecek. Cumartesi Pazar’da ücretsiz olarak takviye kurslarını da devlet olarak biz vereceğiz. Bunlara niye para verip semirteceğiz. Paran varsa okul bitince yurt dışına gönderirsin. Dilse dilini yapar. Bunlar buralardan kazandıklarını bu ülke için değil kendi saltanatları için kullandılar.

BİRİ KELEPÇEYLE HAVA ATIYOR, ÖBÜRÜ DE ANACIĞIMA 5 CÜZ KALDI DİYOR

Birisi ellerinde kelepçe ile hava atıyor şov yapıyor. Peki kelepçe vurdukların ne olacak. Bir tanesi anacağıma 5 cüz kaldı. diyor. Orada zaten çok vaktin olacak. Al yanına Kur’anı Kerim’i orada tamamlarsın, yeni hatimler de indirirsin. Samimi değiller.

İNLERİNE GİRDİK, GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gelenler gidenlerle bizim o polislerle işimiz yok diyorlardı. Hepsi çıktı meydana. Nerelerle bağlantılı oldukları çıktı meydana. İnine girdik girmeye de devam edeceğiz.

x
Yorumlar