Halk Cephesi öldürülen çocukla ilgili HDP’yi ve PKK’yı suçladı

Gazi Mahallesi’nde öldürülen 16 yaşındaki çocukla ilgili bir açıklama da Halk Cephesi’dnden geldi. DDaha önce HDP’den yapılan açıklamada Cephe suçlanmıştı. Halk Cephesi’nin bugün sabah saatlerin yaptığı açıklama da ise PKK’ya yakın örgütler ve HDP Suçlandı. İşte o açıklama:

“Oligarşiyle Uzlaşanlar Devrimcilere Saldırıyor

Devrimcilere Saldırı, AK Parti Hükümetine, Emperyalizme, Faşizme Hizmettir

Oligarşiyle ‘Barışan’ Kürt Milliyetçi Hareket, Devrimcilere Savaş Açtı!…

Çayan Mahallesi’nde derneklerimize saldırdılar…

Okmeydanı’nda Sibel Yalçın Parkı’nın Çay Ocağını molotoflarla yaktılar…

Gazi’de Yürüyüş Dergisi’ne yüz kişilik kitle sloganlarla saldırdı

Sarıgazi’de Derneğimizi Saldırıp Camlarını Kırdılar…

AK Parti’nin Polisi Bir Yandan TOMA’larla, Akrepelerle, Katil polisleriyle… Kürt Milliyetçileri ve yardakçıları diğer taraftan molotoflarla, ses bombalarıyla, otomatik silahlarla saldırmaya devam ediyor!

Ne Faşizmin TOMA’larına, ne de Kürt Milliyetçilerinin Bombalarına, Yakıp Yıkmalarına Boyun Eğmeyiz!

Düzenle barış yolunda hızla ilerleyen Kürt milliyetçileri oligarşiye rüştünü ispatlamak için devrimcilere saldırmaya devam ediyor. 29 Temmuz günü, Çayan, Okmeydanı, Gazi başta olmak üzere, İstanbul’un birçok mahallesinde Halk Cephelilere saldırdılar. Sola, devrimcilere saldırma geleneklerine bir yeni halka daha eklediler. Bu saldırı ilk olmadığı gibi gidişattan son olmayacağının da işaretlerini veriyor. Kürt milliyetçi hareketi, devrimcilere saldırmaya ve yalan söylemeye devam ediyor.

İçlerinde, Halk Cephelilerin cezalandırdığı torbacıların ve çetelerin de olduğu kalabalık bir güruhla yapılan bu saldırılarda pompalı tüfek, tabanca, demir çubuk, molotof, taş, sopa, balta, bıçak ve ses bombaları kullandılar. Bu saldırılarda bir Cepheli’nin ölmemesi sadece bir tesadüftür. Kitle katliamına dönüşmemesi ise tamamen Halk Cephelilerin sol içi şiddete karşı olan devrimci sorumluluklarıdır.

Ellerinde silahlarla sağa sola saldıran güruh kendilerine tepki gösteren halkımızın evlerini kurşunladılar. Esnafların dükkanlarını yaktılar.

Kürt milliyetçilerinin saldırısında 10’a yakın insanımız yaralandı.

-Bir kişinin iki gözüne de saçma gelmiş %50 görme kaybı ihtimali var.

-Bir kişinin sırtına 14 tane saçma isabet etmiş. İç kanama geçirme ihtimali var.

-Bir kişinin burnu ve eli çatladı.

-Bir kişinin kolu kırıldı.

-Bir kişi bacağı kırıldı.

-Bir kişinin yanağına saçma isabet etti.

-Bir kişi böbreğinin üst tarafından ve kolundan bıçaklandı.

Cephe Çizgisi ile Kürt Milliyetçilerinin Çizgisi; Gece ve Gündüz Gibidir

Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H)’nin Twitter hesabında yer alan aşağıdaki alıntılar Kürt milliyetçilerinin, saldırılarını doğruluyor. Düşmana saldırır gibi saldırmayı öğretmişler.

AK Parti’ye Koltuk Değnekliği Yapanlar Devrimcilere Böyle Saldırıyor

“4 saat boyunca yaşanan çatışmalarda cephelilere ait bir kahvede imha edildi daha sonra birimlerimiz güvenli bir şekilde geri çekildi”

“Kanarya birimlerimiz nurtepede öz savunmaya geçerek cephelilerin silahlı saldırısına silahlarla karşılık verdi en az iki kişi yaralandı”

“dunku nurtepe saldırısının duyulmasıyla kanarya birimlerimizle birlikte 100 aşkın genç nurtepeye gitti…kanarya ydg-h”

“okmeydanı hareketimiz ırkçılara ait bir derneğin yanı sıra, ırkçıların kontrolünde olan bir çay ocağına da silahlı eylem gerçekleştirdi”

İşte Cephe çizgisi ile milliyetçi çizgi arasındaki fark budur. Cephe, “sol içi çelişkiler ideolojik mücadeleyle çözülür” ve “Silah sadece düşmana çevrilir” diyerek silah kullanmayı yasakladı. Milliyetçi çizgi “Senden olmayanı vur, kır, parçala…. Senden güçlü olanın önünde eğil…” der.”

[ilgili img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/08/Bt7pUy8IQAAI7iF.jpg” baslik=”İstanbul’da 14 yaşındaki çocuk öldürüldü
” url=”http://www.kartal24.com/40529-istanbulda-14-yasindaki-cocuk-olduruldu”]

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar