Kartal Triathlon European Cup’a ev sahipliği yapıyor

Kartal, bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupasına ev sahipliği yapıyor.
‘Yüz, Sür, Koş’ Triatlon Avrupa Kupası, 4-5 Ağustos’ta Kartal’da yapılıyor. Triatlon İstanbul 2014’te ulusal yaş grupları da yarışıyor.

Triatlon İstanbul 2014, Avrupa Kupası 4-5 Ağustos tarihlerinde Kartal Dragos Sahili’nde gerçekleştiriliyor. Yarış, Uluslararası Triatlon Birliği’nin (ITU) takviminde yer alan ve Avrupa Kupası’nın bir ayağı olan elit erkekler ve bayanlardaki kategorilerinde gerçekleşiyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyona olan yoğun ilgi ve katılım sonucunda, 5 Ağustos’taki yarışlara Ulusal Yaş Grupları’nda da katılım gerçekleştiriliyor. Avrupa Kupası’nın bir ayağı olan Triatlon İstanbul 2014 yarışları Kartal Dragos Sahili’nde 2000 metrekarenin üzerinde bir alana kurulacak yarış parkuru ile 3 branş için de izleyenlere rahat seyir keyfi sunacak.

Yarış alanında kurulan led ekranlardan canlı olarak da takip edilecek olan organizasyona, İstanbul’a ve Kartal’a yakışır bir ev sahipliği için tüm hazırlıklar tamamlandı. Triatlon İstanbul 2014’e, Ulusal Yaş Grupları kategorisinde 200, Avrupa Kupası elit kategorisinde de 90’a yakın triatletin katılımı bekleniyor.

2014 İSTANBUL ETU TRİATLON AVRUPA KUPASI

4 Ağustos’ta parkurları tanıma ve teknik toplantıların ardından, 3 Ağustos’ta Kartal Dragos Sahilinde gerçekleşecek yarış, olimpik kategoride gerçekleştirilecek. Olimpik kategoride yarışacak triatletler 1,5 km yüzme – 40 km bisiklet – 10 km koşu parkurunu tamamlayacak.

Elit kategori Mesafeler;
Yüzme: Toplam 1.5 km ( 750m x 2 tur)
Bisiklet: Toplam 40 km ( 5km x8 tur)
Koşu: Toplam 10km ( 2.5km x 4 tur)

Yaş grupları Mesafeler;
Yüzme: Toplam 0.75 km ( 750m x 1 tur)
Bisiklet: Toplam 20 km ( 5km x4 tur)
Koşu: Toplam 5km ( 2.5km x 2 tur)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar