Kimsesiz çocuklara başkan Zengin desteği

- Yorumlar

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin Küçükyalıda bulunan çocuk yuvasını ziyaret etti. Yuvanın yeni binasında kalan 106 çocuk için yeni dizayın edilen evlerde eğitici ve gönüllü annelerle çocukların bakımı hakkında bilgi alan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, burada kalan çocuklara kitap ve çanta hediye etti.

Başkan Zengin, “Kimsesiz çocuklarımıza bu tür evlerin açılması ve onları aile ortamında yaşatarak topluma sunulması çok sevindiricidir. Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri de geleceğin nesillerine olan yatırımlardır. Biz de bu yatırımlarımızı çocuklarımızın eğitimi ve gelişimlerine katkıda bulunarak yapmaya çalışıyoruz.”

Başkan Zengin, Maltepe Belediyesi olarak kurumun çevre düzenlemesi ve buradaki binaların fiziki yapısına yaptığı hizmetleri, binaların iç dizayını ile ilgili gerekli desteklerinin devam edeceğini, varolan basket sahasını da kış koşullarına göre dizayın edeceklerini vurguladı. Çocukların mutluluğu bir toplum için çok gerekli ve öncelikli olduğunu belirten Zengin, “Mutsuz çocuk varsa; o toplumun mutlu olduğu söylenemez. Bizim en büyük hedefimiz Çocukların mutluluğudur ve geleceğidir. Bu yavrularımız Geleceğin sanatçısı, işadamı, biliminsanı ve yöneticisi olacaklar.” dedi.

Belediye çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Zengin, kurum yönetimi ile düzenli ilteşim içinde olacağını ve her zaman kendilerine desteklerinin devam edeceğini söyledi.

x