Erdoğan Türk olduğunu canlı yayında açıkladı

- Yorumlar

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, NTV’de Adaylar Konuşuyor programında Oğuz Haksever’e konuk oldu. Erdoğan açıklamasıyla Türkiye’de yarattığı mezhep tartışmalarıyla ilgili “Benim için çıktı bir tanesi Gürcüdür dedi; hatta çok daha çirkin şeyler söyleyenler oldu Ermeni dedi, ben Türk’üm”. dedi.

O SÖZLER YARGIYA TAŞINIYOR…

Erdoğan’ın bu sözleri söylemesinin ardından twitter’dan açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Erdoğan hakkında Anayasa’nın 10 ve TCK 122 ve 216 maddelerini ihlalden suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

“DÜNYA BU IRKÇIYI TANISIN”

Güneş şunları söyledi: “Şu utanmazlığa bakın. NTV’de çıkmış Erdoğan Ermeniliğe çirkin dedi. Yazıklar olsun!! Bir insana yanlışlıkla da olda Ermeni demek çirkin bir iftira değildir. Bunu öyle görmek düpedüz aşağılık bir ırkçılıktır! Bu Erdoğan’ın ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Bu Cumhurbaşkanı olursa Türkiye bir tiranı değil, aynı zamanda bir ırkçıyı seçmiş olacak. Bütün Ermeni yurttaşlarımız sakın alınmasınlar. Aklı yerinde değil. Dünya bu ırkçıyı tanısın. Ermeni olma iddiasını çirkin bir iftira olarak nitelemiştir. Adı Tayyip Erdoğan’dır. Hrant Dink’i kim öldürdü? Hiç aramayın onu öldüren anlayış Cumurbaşkanı adayı oldu. Hani bu adam ( Erdoğan) insanı Yaradan’dan dolayı severdi. Ermeniyi Allah yaratmadı mı? Demek ki ya yalancı, ya Yaradanı sevmiyor. Yarın sabah ilk işim Cumhuriyet Savcılığı’na Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunmak olacak. AY 10 ve TCK 122 ve 216 maddelerini ihlalden. Sözde 24 Nisan’da mesaj yayınlayıp Ermenilerle dostluk aramış. Ama beynin içi ırkçı, hareket aslında samimi değil.”

Kaynak: ODATV

x