Fatih Altaylı İP-AK Parti yakınlaşmasını yazdı

- Yorumlar

Yolsuzluk ve terörle mücadele eden polislere yönelik 22 Temmuz’da sahur vakti yapılan operasyona Doğu Perinçek‘in İşçi Partisisahip çıkmıştı.

“Polise yapılan operasyonun sahibi biziz” açıklamasından daha bomba bir açıklamaErgenekon Sanığı Doğu Perinçek‘ten geldi. Perinçek, “sahur operasyonunda hangi polislerin alıancağını biz belirledik, biz saptadık” demişti.

AK Parti ile İşçi Partisi’nin bu ittifakını Habertürk Yazarı Fatih Altaylı değerlendirdi. Altaylı, “Kırk yıl düşünseniz, AK Parti ile İşçi Partisi’nin aynı çizgide buluşacağı, ortak bir hedefe yönelik kanaat ve eylem birliği içinde olacakları aklınıza gelir miydi? Ama oluyor işte” dedi.

İşte Habertürk Yazarı Fatih Altaylı’nın analizinin ilgili bölümü:

Birkaç gün önce İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever aradı.
Yıllardır Doğu Perinçek’le birliktedir.

Egenekon davasında da birlikte yargılandılar. 15 yıla mahkûm oldu.
Şimdi özgür.

Neyse.

“Fatih Bey, Genel Başkan’ımız Doğu Perinçek bir açıklama yaptı. Mail adresinize de yolladık. İlgilenirseniz seviniriz” dedi.

Açıklamaya baktım.

Doğu Perinçek şunu söylemiş:

“Paralel örgüte yönelik operasyon bizim belirlediğimiz isimler üzerinden yapılıyor. Bu kişileri biz çok önceden tespit etmiştik.”

Siyasetin zaman içindeki değişimi çok ilginç olabiliyor.

Kırk yıl düşünseniz, AK Parti ile İşçi Partisi’nin aynı çizgide buluşacağı, ortak bir hedefe yönelik kanaat ve eylem birliği içinde olacakları aklınıza gelir miydi?

Ama oluyor işte.

Dün şimdi “Paralel” denilen yapı, AK Parti hükümetiyle birlikte, el ele gönül gönüle vererek İşçi Partisi’nin yönetim kadrolarını içeri atıyorlardı.

İşçi Partisi’ni devleti ele geçiren “gladio” olmakla, yabancı ülke istihbaratlarıyla bağlantılı olmakla suçluyorlardı.

Aradan çok değil 5 yıl gibi bir zaman geçtikten sonra şimdi AK Parti hükümeti ve kadroları “Paralel” dedikleri “Gülen Cemaati”ni “devleti ele geçirmekle” ve “yabancı servislerin maşası” olmakla suçluyorlar ve kendilerine en büyük desteği İşçi Partisi veriyor.

Türkiye’de siyaset gerçekten ilginç.

Tarafsız olmakta ve tarafsız kalmakta her zaman fayda var.

Çünkü kimin ne zaman kiminle işbirliği yapacağı belli olmuyor.

Keser de sap da çok hızlı dönüyor.
Hesaplar da dönüyor.

O nedenle dün “Hoca Efendimiz” diye Fethullah Gülen’e koşarken, bugün “Paralelci alçaklar” diye bağıranlar ellerinde tuzlukla gezmesinler.

Her şeyin olabileceği bu ülkede, yarın öbür gün ellerindeki tuzluğu ne yapacaklarını şaşırabilirler!

x