Erdoğan gazeteci Amberin Zaman’a ‘edepsiz kadın’ diye bağırdı

- Yorumlar

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya’da gazeteci Amberin Zaman’a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’ın kürsüden hedef aldığı gazeteciler kervanına Amberin Zaman da eklendi. Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya’da, gazeteci Zaman’ın Müslümanlara hakaret ettiğini ileri sürdü ve edepsizlikle suçladı.

Seçim çalışmaları kapsamında Malatya’da miting yapan Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden yüklendi.

GAZETECİ KILIKLI MİLİTAN

Erdoğan “Kılıçdaroğlu önceki gün bir televizyona çıkmış, AK Parti kitlesinin sorgulama yeteneği yok diyor. Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var diyor. Orada da gazeteci kılıklı bir militan çıkmış. Edepsiz bir kadın. Müslüman ülkede bunu beklemek zor değil mi diyor. Haddini bil haddini. Haddini bil eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun. Bu malum Doğan Grubu televizyonuna oradan da saygısızca yüzde 99’u Müslüman olan bu halka saygısızca hakaret ediyorsun. Karşılıklı oturmuşlar, hem seçmene hakaret ediyor hem de Müslümanlara hakaret ediyorlar. Siz bu kafayla devam edin” dedi.

NE OLMUŞTU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu CNN Türk ekranlarına çıkmış, AK Parti’ye oy sağlayan seçmenler için “yüzde 25-30’luk bir kitle hiç bir sorgulama yapmıyor” demişti. Bunun üzerine Taraf Gazetesi yazarı Amberin Zaman, “Müslüman bir ülkeden bunun tersini beklemek acayip değil mi?”demişti.

x