AKP’li bakana yol vermeyen AKP’li vatandaşın hayatı karartıldı

- Yorumlar

Kendini “Bir AK Parti’li” olarak tanıtan Seyit K. isimli vatandaş, Facebook adresinde, Beşir Atalay ‘a yol vermediği için başına gelen skandalı anlattı.

Beşir Atalay’ın makam aracına yol vermediği gerekçesiyle ehliyetine el konulduğunu söyleyen Seyit K., “Ehliyetimi 4 ay aldılar. Buradan Sayın Başbakanım’a sesleniyorum, Bir AK Parti’li olarak, bir Kırıkkaleli olarak bana ödülünüz bu muydu? Ekmeğimi elimden aldılar. Soruyorum, 4 ay işsiz ne yaparım?” diye yazdı.

Odatv’nin haberine göre; Ceza makbuzunda gerekçe olarak da “14:14’te yol vermemek” diye yazıldı.

 5469384

Seyit K. Şunları yazdı:

“Bir AK Parti sevdalısı olarak yıllardan beri AK Parti bayrağını salladım ama neyle karşılaştım. Buradan Sayın Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum.

04. 08. 2014 Pazartesi saat 13.sıralarında Ankara’dan Kırıkkale istikametine seyir halindeyken Kayaş ışıklarda arkamdan gelen sayın başbakan yardımcısı Beşir Atalay’ın makam aracını görmedim. Trafik polisinin ikazıyla gördüm, sağa aracımı çektim, durdum. Polisler geldi “Beşir Bey’e yol vermedin” diye ceza yazdılar. Ehliyetimi 4 ay aldılar. Buradan Sayın Başbakanıma sesleniyorum, Bir AK Parti’li olarak, bir Kırıkkaleli olarak bana ödülünüz bu muydu? Ekmeğimi elimden aldılar. Soruyorum, 4 ay işsiz ne yaparım? Cezamın maddesi: “14.14’te yol vermemek!”

x