İslama 7.şartı ekleyen Fesli Kadir’e Ahmet Hakan cevap verdi

- Yorumlar

Ahmet Hakan, tarihçi-yazar Kadir Mısıroğlu’nun “İman Tayyip Erdoğan’a oy vermeyi emreder” sözlerine bugünkü köşesinde yer verdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, “İmanın şartını 7’ye çıkaran fesli Kadir'” başlıklı bugünkü yazısında Kadir Mısıroğlu’nun açıklamalarını “Erdoğan’a oy vermeyen imansızdır” diye yorumladı.
gazeteciler.com’da yer alan haberde Ahmet Hakan’ın, imanın altı şartısını köşesinde sıraladıktan sonra sözü Mısıroğlu’nun açıklamalarına getirdi.
Mehmet Akif hakkında ağır sözler söylediği iddia edilen Mısıroğlu’nun açıklamalarına yer veren Ahmet Hakan, yaşanan tartışmalarda tek geçerli kriterin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan’a şartsız destek olduğunu iddia etti.
İşte o yazısından bir bölüm:
İmanın şartını 7’ye çıkaran ‘Fesli Kadir’
Bu altı şarta bir ilave daha yapmış “Fesli Kadir”:
YEDİ: Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermek.
Ekmel Bey’e ya da Selahattin Başkan a oy mu vereceksin?
Bu “Fesli Kadir”e göre…
Gitti senin iman.
Fakat bir sorun var: Erdoğan’a oy vermeyi imanın şartı sayan bu “Fesli Kadir”, aynı zamanda Tayyip Erdoğan’ın bütün bir kampanya boyunca kullanmalara doyamadığı Mehmet Akif’in de, İstiklal Marşı’nın da azılı bir düşmanı.
Konuşmalarında Mehmet Akif’ten -çok affedersiniz- “p…v…k” diye söz eder, “serserinin teki” der.
İstiklal Marşı’nın dizelerine de saldırır.
Akif’e ve İstiklal Marşına sallar babam sallar.
“Olamaz yapmamıştır, dememişti, demez o, hani kanıtın?” falan mı diyorsun.
Gir sanal âleme.
Kadir Mısıroğlu yaz.
Yanına Mehmet Âkif yaz.
Çıkan videoları izle.
Gözünle gör, kulağınla işit kanıtı.
“İstiklal Marşı’nı bilmeyenin cumhurbaşkanı olmaya hakkı yoktur” diyen, İstiklal Marşı’nı kampanyasının odağına yerleştiren, Akif’in üzerine titreyen Başbakan Erdoğan. İstiklal Marşı nın şairine -çok affedersiniz- “p…z…k” diyen bu adamın imanın şartını yediye çıkarması hakkında ne düşünür acaba?
“Bana kayıtsız şartsız destek veriyorsa mesele yok” mu der?

x