Sanatçı Halil Sezai’yi döven çöpçüden gündem yaratan açıklamalar

Halil Sezai iki hafta önce Bodrum’da kısa bir tatil yapmış ve bu tatil kendisine zahir olmuştu. Sezai, bir çöpçü tarafından dayak yediği iddia edilmişti. Bunun üzerine ünlü sanatçı, çıkan bu iddiaları yalanlamıştı. Hatta Halil Sezai çöpçüleri konserine bile davet ettiğini bile söylemişti. Gazeteciler Halil Sezai’ye dayak atan ‘çöpçü’ye ulaştı.

EVET BÖYLE BİR OLAY YAŞANDI

Sözcü’den Tarkan Abdullahoğlu’nun haberine göre Çöpçü Ahmet Gül, Halil Sezai ile kendisi arasında yaşanan olay hakkında ilk kez konuştu. Gül,”Evet böyle bir olay yaşandı.

Kadir gecesi olduğu gecenin sabahıydı. Ben oruç tutuyordum o sabah. Çöp toplarken mola verdik. Sabah 07 civarıydı. Mola vermek için Club Gümüşlük’te her zaman olduğu gibi oturup oradaki çalışanlarla sohbet ettik. O sırada ben telefonumla oynarken yanıma tanımadığım bir beyefendi geldi.

Tabiî ki Halil Sezai. Ben kendisini tanımam etmem. Bana “Sen kimsin cep telefonunla neden benim fotoğrafımı çekiyorsun, ver cep telefonunu bakacağım. Kim bu yabancı? Atın buradan” dedikten sonra bana küfür etmeye başladı ve vurdu. Çok alkollüydü ve ayakta bile duramıyordu. Bana küfür edince ben de oruç halimle kendisine daldım. Artık Allah ne verdiyse…

SANATÇI OLSA NE OLUR ÖNCE ADAM OLSUN

Yaklaşık 20 saniye süren bir kavgaydı. Çalışanlar gelince bizi ayırdılar. Benim hiçbir suçum yoktu. Durup dururken gelip bana sardı. Her şeyi kendisi başlattı. Çok alkollü olduğu hiçbir şey hatırlamıyor sanırım. Ne tanırım Halil Sezai’yi…

Tabi ki ertesi sabah yine çöp toplamak için mekana gidince orada çalışanlar bana söyledi kendisinin sanatçı olduğunu. Sanatçı olsa ne olur ilk önce adam olsun. Ben az parayla evime aileme bakan biriyim. Kim olursa olsun bana hiç kimse küfür edemez. Ederse de böyle zarar görür” diye konuştu.