Grup Yorum Kartal’da Hasan Ferit için söyledi

- Yorumlar

Grup Yorum konseri Kartal’da yoğun ilgi gördü. Gülsuyu Mahallesi’nde Uyuştucu çetelerine karşı mücadele ederken çeteler tarafından katledilen, Hasan Ferit Gedik için adalet konserine binlerce insan katıldı.

Grup Yorum’un sevilen eserleri hep bir ağızdan seslendirilirken Hasan Ferit için adalet arayışı sürdü. 14 Ağustos, Perşembe günü görülecek olan Hasan Ferit’in mahkemesi yaklaşırken gerçekleştirilen bu anlamlı konserde adalet talebi ön plandaydı.

kartal-grup-yorum-hasan-ferit-konseri

HASAN FERİT GEDİK KİMDİR?

Hasan Ferit Gedik 30 Kasım 1992’de Nuray ve İbrahim Gedik çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi Nuray 4 aylık hamileyken babası cezaevine giren Ferit, oğlunu ancak üç aylıkken görebildi. Babasının cezaevindeki arkadaşları ona devrim şehitleri Hasan Eliuygun ve Ferit Eliuygun’un isimlerinden hareketle Hasan Ferit adını verdiler.

kartal-grup-yorum-hasan-ferit-konseri

Küçük Armutlu Mahallesi’nde doğup büyüyen Ferit, ötekileştirilen ve haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer aldı. Çocukluk arkadaşlarının düştüğü uyuşturucu tuzağına karşı mücadele etmek için Gülsuyu Mahallesi’ne giden Hasan Ferit orada sıkılan 6 kurşunla 21 yaşındayken hayatını kaybetti.

kartal-grup-yorum-hasan-ferit-konseri

x