Kartal Festivali Manga ile başlıyor

- Yorumla

Kartal Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 15 Ağustos’ta Manga konseriyle başlıyor. Festivalin ilk gününde Manga ve Asitane sahne alacak. Kartallılar, Kartal Meydanı’nda düzenlenecek olan festivalde müzik dolu bir gece geçirecek.

15 Ağustos Cuma günü saat 19:30’da Kartal’ın sevilen müzik topluluğu Asitane grubunun konseriyle başlayacak festival, saat 21.30’da Manga konseriyle devam edecek. Müzikseverler festival coşkusunu yaşamanın ayrıcalığını Kartal’da doyasıya yaşacak.

MANGA

Beş ayrı karakteri, beş ayrı müzik zevkini ve beş ayrı duruşu sergileyen grup, Japon çizgi romanı geleneğinin ünlü ekolü olan Manga ismiyle 2002 yılından itibaren albüm yolculuğuna çıktı. “Bitti Rüya”, “Libido” ve “Yalan” gibi çok sevilen parçalar yaptılar. Beste çalışmalarına ve konserlere ağırlık veren grup, Türkiye’nin dört bir yanına giderek sayısız konser verdi ve müziklerini kitlelerle paylaştı. Grup, dinleyicilerden gelen destek ve 180 bini aşan albüm satışıyla Altın Plak ödülünün sahibi oldu. 2009’da 2. albümleri olan “Şehr-i Hüzün” ü çıkartan grup, 3. stüdyo albümü olan “E-akustik”i ise 2012’de yayımladı.
Kartal Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin konser programı :

15 Ağustos Cuma

19.30: ASİTANE

21.30: MANGA

Yer: Kartal Meydanı

x
Yorumlar