Kartal’daki saldırıyı Cephe üstlendi

- Yorumlar

Gülsuyu’da uyuşturucu çeteleri tarafından vurulan Hasan Ferit Gedik’in katil zanlılarının yargılandığı duruşma dün yapılması gerekirken henüz ilk duruşması görülmeden ertelenmişti. Uzun süredir tamamlanamayan yargılamada dünkü erteleme bardağı taşırdı.

HASAN FERİT İÇİN ADALET ASKIDA

Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerine karşı mücadele ederken çeteler tarafından katledilen, Hasan Ferit Gedik için adalet henüz sağlanamadı. Yargılamaların çok ağır işlemesi ve dün yapılması gereken duruşmanın ise yapılmadan ertelemensi Hasan Ferit için adalet isteyenleri kızdırmıştı.

SALDIRIYI CEPHE ÜSTLENDİ

Gece 02:00 sularında Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na pompalı tüfeklerle bir saldırı düzenlendi. Saldırıdan sonra polis kuvvetleri soruşturma başlatırken bugün DHKP-c’nin yayın organı olan Halkinsesitv’de olayı üstlenen bir yazı yayınlandı.

HASAN FERİT GEDİK

Hasan Ferit Gedik 30 Kasım 1992’de Nuray ve İbrahim Gedik çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi Nuray 4 aylık hamileyken babası cezaevine giren Ferit, oğlunu ancak üç aylıkken görebildi. Babasının cezaevindeki arkadaşları ona devrim şehitleri Hasan Eliuygun ve Ferit Eliuygun’un isimlerinden hareketle Hasan Ferit adını verdiler. Küçük Armutlu Mahallesi’nde doğup büyüyen Ferit, ötekileştirilen ve haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer aldı. Çocukluk arkadaşlarının düştüğü uyuşturucu tuzağına karşı mücadele etmek için Gülsuyu Mahallesi’ne giden Hasan Ferit orada sıkılan 6 kurşunla 21 yaşındayken hayatını kaybetti.

x