Kartal’da Grup Yorum konserine on binler katıldı

- Yorumlar

Grup Yorum’un bugün Kartal’da gerçekleştirdiği konserine on binlerce kişi katıldı. Kartal Meydanı Konser Alanı’nda gerçekleşen konsere katılan on binler hep bir ağızdan sevgi, barış, emek ve mücadele şarkılarına eşlik etti.

Kartal 24 ekibi de konseri halkla beraber takip etti. Grup Yorum üyeleri konser boyunca en sevilen parçaları ile yeni albümlerinden bazı parçaları karışık şekilde seslendirdi.

Grup Yorum’a klavyede grubun kuruluşundan beri yer alan Tuğrul Karataş eşlik etti. Konserde seslendirilen parçalar arasında “Yeni Baştan”,  “Weyn El Malayin”, “Berkin’e Ağıt”, “Hasta Siempre”, “Misri Kız”, “Reber”, “İnsan Pazarı”, “Amerika Katil”, “Cemo”, “Dağlara Gel” ve “Çav Bella” yer alırken Berkin Elvan için söylenen parça duygu dolu anlara sebep oldu.

Grup Yorum üyeleri parça aralarında yaptıkları konuşmalarda Gezi’de demokrasi mücadelesinde şehit düşenler için ve Gülsuyu’nda  uyuşturucuya karşı yapılan eylemde çeteler tarafından vurulan Hasan Ferit Gedik için mesajlar verirken  alan sık sık “Her yer Takim Her yer direniş” ve “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları ile inledi. Yorum üyeleri Filistin’de dökülen her kanda AK Parti iktidarının da mes’uliyeti olduğunu belirtirken, AK Parti’nin dini kullanarak halkı kandırdığını ve yalan söylediklerini belirterek, halka AK Parti yalanlarına inanmamaları yönünde mesajlar  verdi.

GRUP YORUM KONSER (7) GRUP YORUM KONSER (6) GRUP YORUM KONSER (5) GRUP YORUM KONSER (4) GRUP YORUM KONSER (2) GRUP YORUM KONSER (1)

x