Sümer Ezgü Kartal’da ALS’ye meydan okudu

- Yorumlar

Türk halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Kartallılara türkü dolu bir gece yaşattı. Kartal Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin 7. gününde Türk halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü sahne aldı. Sanatçı Sümer Ezgü, ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan kampanyaya konserinde destek verdi.

Ezgü’nün konseri öncesinde sahne alan Aygül Öztürk, Erol İkisivri ve Yakacık Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin halk dansları da festivale renk kattı.

Türk Halk Müziğinin Güçlü ve tanın ismi Ezgü, derlediği türküleri seslendirirken Kartal Meydanı’nı dolduran binlerce Kartallı türkülere eşlik etti. Ezgü’nün hareketli türkülerinde Kartallılar, halay tutup gönüllerince eğlendiler. Konserin ilerleyen dakikalarında Ezgü, kaşık havası ve davul şovlarıyla Kartallılara adeta görsel bir şölen sundu.

Ezgü ALS’ye Kartal’dan Meydan Okudu

Konser sonunda ALS hastalığına dikkat çekmek ve ALS Derneği’ne destek vermek için sahneden inen Sümer Ezgü; Fuat Güner, Kenan Doğulu ve Volkan Konak’a Kartal Meydanı’ndan meydan okudu. Sanatçı Sümer Ezgü, sinir sistemi hastalığı “Amiyotropik Yanal Skleroz”a (ALS) dikkat çekmek amacıyla “ALS için başından aşağı bir kova buzlu su dök” sloganıyla başlatılan kampanyaya destek verdi. İlk kez konser sahnesinde gerçekleştirilen kampanyada Sümer Ezgü; Fuat Güner, Kenan Doğulu ve Volkan Konak’a meydan okuduğunu söyleyerek bir kova buzlu suyu başından aşağı boşalttı.

Konser sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sümer Ezgü kampanyaya destek verdiğini söyledi. Daha önce de birçok sosyal sorumluluk projesi içinde yer aldığını ifade eden Ezgü, “ALS hastalığı için başlatılan kampanyaya destek olmak istedim. Bu tarz etkinlikler dünyada birlik olma refleksini de geliştiriyor. Aslında bakıldığında işin şov tarafı önemli değil. Önemli olan maddi yardımda da bulunmak. Ben buradan iş adamlarımıza da sesleniyorum. Başka türlü olamayacak bu iş” dedi.

x