Muharrem İnce: Nereye gitti Gandi Kemal

- Yorumlar

CHP Genel Başkan Adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ziyaret ettiği CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova İl Başkanı ve partililerin eşlik ettiği İnce, ziyaret sonrası İstanbul İl Başkanı Salıcı ile başbaşa bir basın açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde de bulunan İnce, “2010’da açın kapıları diyordu. Nereye gitti o Gandi? Nereye gitti o yürekli adam. Nereye gitti o devrimci Kemal” diye sordu.

İL BAŞKANLARINA İNCE GÖNDERME

Kendilerini CHP’ye yakışır bir nezaketle karşıladıkları için CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı’ya teşekkür eden İnce, konuşmasının devamında, “Benim Genel Başkanlığımda, bundan sonraki Kurultay’a giderken hiçbir il başkanına beni destek açıklaması yaptırmayacağım. Yasak olacak bu” dedi. Bu arada Salıcı da malum toplantıda Kılıçdaroğlu’na destek vermişti.

GENEL BAŞKANI PARTİ ÜYELERİ SEÇECEK

Genel başkan olması halinde sonraki genel başkanları, tüm parti üyelerinin oyuyla seçeceklerini söyleyen İnce, Cumhurbaşkanlığı seçiminde dile getirinin Adil yarış yapılmıyor eleştirilerinin CHP Genel Başkan adaylığı yarışı için de geçerli olduğunu söyledi. İnce, “Ey benim Kemal abim. Sen partinin olanaklarını kullanıyorsun. Ben tek başına mücadele ediyorum. Önce kendin demokrat olacaksın. Genel merkezin telefon paralarını cebinizden ödeyeceksiniz bu ay. Herkese telefon açıyorsunuz. Ben ofisten açıyorum, parasını kendim ödüyorum. Önce örnek alacaksınız. Partide örnek olursak, Türkiye’de de insanlar sana inanırlar” diye konuştu.

Üyelerle seçim yapılması durumunda yüzde 80 oy alacağını öne süren İnce, ” Ama delegelerle de farklı sonuç çıkmayacağına da inanıyorum “dedi.

x