Karşıyaka maçı öncesi Özcan Kızıltan’dan açıklamalar

- Yorumlar

Basın açıklaması yapan Kartalspor teknik direktörü Özcan Kızıltan ligin ilk yarısını 3 puanla kapatmak istediklerini söyledi. Zor bir deplasmana gittiklerini belirten Kızıltan rakipten korkmadıklarını ve puanla döneceklerini ifade etti.

İşte Kızıltan’ın açıklamaları:

“Bu hafta güzel fakat kolay olmayan bir deplasmana gideceğiz. İlk yarının başarılı ekiplerinden Karşıyaka ile PTT 1.lig’in 17.hafta kapanış karşılaşması oynayarak lig’in ilk yarısını tamamlayacağız.

Bizde bu lig’in iyi top oynayan, bu iyi oyununu bazen puana çevirmekte zorlanan ama futbolun tüm gereklerini yerine getirmeye çalışan bir takımız. Son oynadığımız TKİ Tavşanlı Linyitspor karşılaşmasını çok iyi oynayarak, rakibe pozisyon vermeden son dakika golüyle de olsa hak ederek kazanan taraftık.

TKİ Tavşanlı Linyitspor karşılaşmasından Karşıyaka karşılaşmasına kadar geçen süreçte alınan üç puanla oyuncularımı rahatlamış, öz güveni yerine gelmiş gördüm. Oyuncularımın bu olumlu, arzulu, istekli çalışmaları Karşıyaka maçından puan almak adına bizi fazlasıyla umutlandırıyor. Ben İzmir’den puan yada puanlarla döneceğimize çok inanıyorum. İnşallah ilk yarıyı üç puan alarak mutlu bir şekilde kapatırız, bunu başaracağımıza inanıyorum.

Onur Nasuhoğulları ve Olgay Coşkun’un sakatlıkları devam ediyor, Efecan’ın ufak bir sakatlığı var Mehmet Uslu’nun da gribal rahatsızlığı bulunuyor ama var olan oyuncularımızda gayet iyi durumdalar. Efecan ve Mehmet’i İzmir’e götüreceğiz, son durumlarına bakarak karar vereceğiz.”

x