Esentepe Yaşardoğu Caddesi alkol ve uyuşturucu merkezine döndü

Kartal Esentepe Mahallesi Yaşardoğu Caddesi sakinleri caddeyi mesken tutan müptelalar nedeniyle oldukça rahatsız. Caddeyi mesken tutan alkolikler geceleri geç saatlere kadar alkol alıp gürültü yaparak çevreyi rahatsız ederken kendilerini uyaran vatandaşları ise tehdit edip taciz ediyorlar.

Geceleri müptelaların meskenine dönen cadde sabahları ise çöplüğü andırır duruma geliyor. Müptelalar tuvalet ihtiyaçlarını da cadde de giderdikleri için sabahlar cadde üzerinde yoğun bir amonyak kokusu baş gösteriyor. Bölge sakinleri caddeden aileleri ile beraber yürüyemiyor.  Öyle ki çoğu zaman müptelalar kaldırımlarda uyudukları için caddeyi kullanmak isteyen vatandaşlar yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor.

Konuyla ilgili konuştuğumuz bir vatandaş ise durumu Bimer, Kartal Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Emniyetine mail ile bildirdiklerini söyledi. Vatandaşların isteği ise bölgenin derhal temizlenmesi, uyuşturucu ve alkol merkezi haline gelmesinin önlenmesi.