CHP’liler o barajın sirenlerini çaldırdı kimse duymadı

CHP heyeti, 6 kişinin hayatına mal olan facianın meydana geldiği Alkumru Barajı’nda incelemelerde bulunmak için Siirt’e gitti. Heyet, baraj yetkililerine sirenleri çaldırdı. 15 dakika boyunca çalan sirenler piknik alanından duyulmadı. Olay yeri ile sirenler arasındaki mesafenin söylendiği gibi 100 metre değil 3.2 kilometre olduğunu da belirleyen heyet, tespitlerini videoya da kaydedip Meclis’te izletti.

CHP’nin milletvekili heyeti, Alkumru Barajı kapaklarının açılması sonucu meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili olay yerinde yaptıkları incelemenin sonuçlarını TBMM’de düzenledikleri basın toplantısı ile açıkladı.

PİKNİK ALANINA SİREN SESİ ULAŞMADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir baraj bölgesindeki izlenimleri aktardı. Milletvekili Özgür Özel konuşmasında, “İncelemede, olay yerine en yakın olan uyarı sireninin çalmasını sağladık. Siren 600 metreye kadar kısa bir sesle duyuldu. Ancak olay yerine sirenin sesi gelmedi” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar