Kartalspor Karşıyaka’dan puanla ayrıldı

- Yorumlar

Kartalspor ligin kapanış mücadelesinde Karşıyaka deplasmanından bir puanla ayrıldı.

Maça iyi başlayan Karşıyaka önemli pozisyonlardan yararlanamadı. Kilidi çözen Banahene oldu ve 17.dakikada serbest vuruştan harika bir gol attı. Karşıyaka 1-0 öne geçtikten sonra Kartalspor maça ortak olmak için çabalarını yoğunlaştırdı.

27.Dakikada sol açıktan yapılan ortada Yaser Yıldız dizi ile topu kaleye yolladı ve kaleci topu içeriden çıkardı. Hakemler golü verdi ve Kartalspor beraberliği elde etmiş oldu.

Bu andan itibaren oyun hakimiyeti tamamen Kartalspor’da olurken Karşıyaka’nın sürpriz çıkışlarla kontra atakları oldu. Bunlardan birinde Banahene gol vuruşunu yaparak kaliteli son vuruşlarını gösterdi ve Karşıyaka’yı 2-1 öne geçirdi.

İkinci yarıya daha derli toplu ve teknik oyun sergilemeyi başaran Kartalspor bir çok pozisyondan yararlanamadı.

Penaltı verilmedi

Kartalspor’un 74.dakikada penaltısı hakem tarafından görmezden gelindi. Buna rağmen maç boyunca Karşıyaka’lı seyirciler hakemden şikayetçi oldu ve hakeme küfürler etti.

Dk 89: Gol Ferdi Başoda

89.dakikada hakemin verdiği serbest vuruşta Mehmet Uslu ortayı açtı Ferdi Başoda kafayı koydu ve golü yazdı. Kartalspor 2-2 beraberliği yakaladı.

Daha sonra maç başladı ve Karşıyaka’lı futbolcular agresif hareketlerle taraftarı kışkırttı, hakemin verdiği doğru faullerden sonra sahaya taraftar girdi ve maç 15dk. durmak zorunda kaldı.

Hakeme küfürlü saldırılar

Holiganlar hakem Aytekin Durmaz’a yönelik ağır küfürlü saldırıda bulundu. Uzun süre sahaya girmeye çalıştı ve polis ekiplerine koltuklu saldırıda bulundular. Bir süre sonra yetersiz kalan polis ekipleri takviye gelince Aytekin Durmaz dakika 90 olan maçı başlattı ve 4 dakikalık uzatmaları oynatmadan maçı sonlandırıldı.

Büyük cezalar yolda

Karşıyaka kulübüne yönelik büyük cezalar verileceği gündemde.

STAT: Alsancak
HAKEMLER: Aytekin Durmaz (4), Selçuk Kaya (4), Baki Yiğit (4)
KARŞIYAKA: Necati (5) – Erdi Öner (6), Onur Akbay (4), Ersin (5), Ahmet (5), Caner (5) (Dk. 78 Mehmet Türkmehmet 4), Adnan (5), Taha (6), Mustafa Sevgi (7) (Dk. 72 Muharrem 4), Onur Türk (6) (Dk. 90 Cemil), Banahene (8)
KARTALSPOR: Erşen (4) – Uğur (5), Alper (4), Denilson (6), Mehmet (6), Oktay (6) (Dk. 74 Erhan Kavak 5), Gökhan (5), Timuçin (6) (Dk. 72 Fatih 5), Okan (7), Ferdi (7), Yaser (7)
GOLLER: Dk. 17 ve 35 Banahene (Karşıyaka), 27 Yaser, 89 Ferdi (Kartal)
SARI KARTLAR: Taha, Banahene, Onur Akbay, Onur Türk, Adnan (Karşıyaka), Mehmet, Alper, Uğur, Denilson (Kartalspor)

x