Kartal’da veliler okulları için eylem yaptı

- Yorumlar

Kartal’da öğrenci ve velilerden oluşan bir grup okullarının İmam Hatip’e dönüştürülmesine karşı İlçe Milli Eğitim binası önünde eylem yaptım.

Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu’nun tadilata alınmasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu bazı sınıflarının Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’na taşınması kararı alınmıştı.

Kartal Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan ve mahallenin tek ortaokulu olan Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’na taşınmasını istemeyen veli ve öğrenciler, 27 Ağustos’ta Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı.

OKULLARI İÇİN 2 BİN İMZA TOPLADILAR

Yapılan açıklamada, Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu sınıf mevcutlarının hali hazırda ortalama 40 kişi olduğu, diğer okulun taşınması halinde bu sayının daha da artacağı, Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu’nun mesafe olarak çok yakınında yeni ve büyük bir İmam Hatip Ortaokulu bulunmasına rağmen kendi mahallerindeki tek ortaokula bilinçli olarak müdahale edildiği belirtildi.

AK Parti’nin eğitimde gerici uygulamalarına ve dayatmalarına izin verilmeyeceğini belirten veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürü’yle görüşerek topladıkları 2 binin üzerinde imzayı ulaştırdı. Veliler, benzer eylemlere önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini belirttiler.

x