Çekmeköy’de çok önemli eserler yükselmeye devam ediyor

- Yorumlar

Yeni dönemin ilk aylarında Emekliler Kıraathanesi ve Engelsiz Park gibi iki kalıcı esere kavuşan Çekmeköy, önümüzdeki aylarda Nikah Sarayı, Kapalı Pazar Yeri ve Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezi gibi kalıcı eserler kazanacak.

Kapalı Pazar Yeri

Mehmet Akif Mahallesi içerisinde yapılan ve inşaatı tüm hızıyla devam eden Kapalı Pazar Yeri içerisinde; kreş ,servis ve ambulans bulunacak.

kalici-eserler-icin-_UenN

Çekmeköy Nikah Sarayı

Taşdelen Mahallesi Şile otoyolu üzerinde inşaatına deam edilen Nikah Sarayı’nda, 2 Nikah salonu, yemekli düğünler için 1 kapalı salon, açık hava düğünleri için 1 açık salon bulunacak. Yeni bir hayata ilk adımlarını atan vatandaşlarımız, çalışmalar tamamlandığında en mutlu günlerini tüm sevdikleri ile paylaşacakları modern ve konforlu Nikah Sarayına kavuşmuş olacaklar.

kalici-eserler-icin-_cTrp

Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezikalici-eserler-icin-_4EKt

Çalışmaların aralıksız devam ettiği Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezi bir bodrum bir zemin ve 5 normal kattan oluşacak. Kültür merkezinin toplam inşaat alanı 4 bin 500 m2 olacak. Bodrum katlarında otopark, zemin katta fuaye alanları, sergi salonları olacak. Binanın birinci katında bekleme salonu, derslikler ve sergi salonları, ikinci katında idari birimler ve derslikler, üçüncü katında kafeterya, sergi salonları, dördüncü katında 500 kişilik tiyatro / sinema / konferans salonu, beşinci katında seyir terası olacak.

 

Betonarme ve çelik konstrüksüyondan oluşan, son teknoloji imkanlarının kullanılacağı binanın dış cephe kaplamaları; cam, alüminyum ve çelikten yapılacak. İki asansörlerden bir tanesi sadece engelli vatandaşların kullanımına sunulacak.

x