Pendikli öğrenciler Macaristan’da kampa katıldı

Macaristan Budapeşte’nin Kispest Belediyesi tarafından ağırlanan Pendikli 20 öğrenci, unutulmaz anılarla Türkiye’ye döndü. 9. Sınıf birincilerinden seçilen öğrenciler, Pendik Belediyesinin kardeş şehri Kispest Belediyesinin kampında Macar, Polonyalı ve Hırvat öğrencilerle birlikte konakladılar.

2011 yılından beri devam eden kardeş şehir öğrenci değişim programı kapsamında 20 Macar öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan Macar grubunun ziyaretinden sonra, 20 Pendikli öğrenci de Kispest’e gönderildi.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 9.sınıf birincisi 20 öğrenci, Macaristan, Polonya ve Hırvatistan’dan 90’a yakın öğrenci ile birlikte Kispet Belediyesinin Balaton Gölü yakınlarındaki öğrenci kampında konakladılar.

Öğrenciler civardaki tarihi mekanları ziyaret ettiler, doğa yürüyüşü yaptılar, Balaton gölü kenarında sportif faaliyetlerde bulundular.

Plaj voleybolu turnuvasında birinci olan öğrenciler, düzenlenen gecede de Türk müziği, folklor gösterileri, solo türküler, kıyafetler ve şiirlerle Türkiye’yi tanıttılar.