Recep Tayyip Erdoğan’ı Sevenler Derneği kuruldu

Bursa’nın Karacabey ilçesinde, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı Sevenler Derneği’ kuruldu.

Çeşitli partilerden üyelerin iştirakiyle kurulan derneğin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da davet edildi.

Karacabey’de Yakup Koşum isimli vatandaş, Recep Tayyip Erdoğan’ı Sevenler Derneği kurdu.

7 kişilik yönetimiyle derneği resmen kurduklarını belirten Koşum, “Dernek olarak, vatanın birliğini, partisinin ve kendi geleceğinin üstünde tutan, vatan ve millet sevgisi olan, Asya ile Avrupa arasında ulaşımı sağlamak için deniz altından tüp geçit yaparak tren geçirmeyi başaran ve bunun gibi birçok büyük projeleri gerçekleştirerek düşmanları huzursuz eden, milletini ve dost ülkeleri sevindiren, kararlı, cesur ve dik duruşu ile köklü reformlar gerçekleştiren, efendi değil, hizmetkar olmaya geldik, felsefesini benimseyen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı gelecek nesillere tanıtmak ve ismini yaşatmak arzusundayız” dedi.
Erdoğan’ı İstanbul Belediye Başkanlığı’ndan itibaren bütün siyasi hayatı boyunca sevdiklerini anlatan Koşum, “Biz onu il başkanıyken de, Fazilet Partisi’nde de, Refah Partisi’nde de, cezaevinde yatarken de hem bekledik hem sevdik. Biz onu AK Parti’de sevdik. Biz onu 12. cumhurbaşkanı olarak da seveceğiz. Hayatta olan bir lider adına kurulan ilk dernek olmasından dolayı mutluyuz. Biz ülkesine hizmet edeni kaybetmeden sevenlerdeniz.” ifadelerini kullandı.

26 Ağustos’ta açılan derneğin web sitelerini şimdiden yüz binlerce kişi ziyaret ediyor.

Yakup Koşum başkanlığındaki RTE Sevenler Derneği’nde başkan yardımcısı İbrahim Hakkı Kesat, sayman Yakup Duran, sekreter Hasan Demir olurken, üyelerse Süleyman Güven, Yusuf Şahin ve Sabattin Yılmaz’dan oluştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar