Kartal %100 Ekolojik Pazar üç yaşında!

- Yorumlar

Buğday Derneği ekolojik pazarlar projesinin ikinci halkası olan Kartal %100 Ekolojik Pazar, 20 Aralık’ta üçüncü yaşını bitirdi.

Kartal %100 Ekolojik Pazar Üç Yaşında!

Buğday Derneği ve Kartal Belediyesi’nce 20 Aralık 2009 tarihinde açılan İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı Kartal %100 Ekolojik Pazar üç yaşında!

Kartal halkına ve komşu ilçelere üç yıldır hizmet vermeyi sürdüren Kartal %100 Ekolojik Pazarın doğum günü, 23 Aralık Pazar günü, pazar alanındaki etkinlik çadırında, çocuklara özel etkinlikler, tezgâhlarda yapılan indirimler ve Taner Öngür-AVAM konseriyle kutlandı.

Kartal %100 Ekolojik Pazarın doğum günü kutlaması Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasıyla başladı. Öz, ekolojik pazarın Kartal’da çevresel bilinci geliştirdiğine dikkat çekerek, pazarın hem sağlık alışverişin hem de çevresel ve kültürel etkinliklerin yeni adresi olduğunu söyledi.

Kartal %100 Ekolojik Pazarın müdavimi, efsane müzisyen, Moğollar’ın bas gitaristi Taner Öngür -AVAM kutlamada muhteşem bir konser verdi.

%100 Ekolojik Pazarların sadece ticari bir alan olmasının ötesine taşınmasında öncü olan Kartal %100 Ekolojik Pazarda, etkinlikler için kurulan çadırın yanı sıra ekolojik mimari örneği olan saman balyaları ile örülmüş Saman Kafe de bulunuyor.

%100 Ekolojik Pazarın kurulduğu pazar günleri, sadece pazardan alınan organik girdili gıdaların sunulduğu Saman Kafe ile Kartal %100 Ekolojik Pazar, organik ürün kullanıcıları ve ekolojik yaşam destekçileri için artık çok daha cazip…

Çok yaşa Kartal %100 Ekolojik Pazar, iyi ki doğdun…

x