Kılıçdaroğlu’nun PM için gizlediği isimler

- Yorumlar

CHP’nin 5-6 Eylül’de yapılacak Olağanüstü Kurultayı yaklaştıkça Parti Meclisi için yeni isimler ortaya atılmaya devam ediyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ise Parti Meclisi’ne almak istediği isimleri Genel Merkeze davet edip görüşüyor. Mehmet Bekaroğlu ve Tuncay Özkan’ın davet alanlar arasında olduğu biliniyor. Ancak Kılıçdaroğlu’nun bazı isimler konusunda sessiz ve derinden gittiği söyleniyor. Milletvekillerinden Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Aykut Erdoğdu’nun listede olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu’nun Atilla Kart, Turgut Dibek, Mehmet Ali Ediboğlu ve Ömer Süha Aldan’ı da listeye aldığı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’ne ilk kez almayı düşündüğü bazı uzmanların adı ise şimdiye kadar medyada pek çıkmadı. Enerji uzmanı Necdet Pamir, Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Karlı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Yalçın Karatepe ve “AK Parti’yi bilen adam” olarak tanınan Siyaset Bilimci Gürbüz Evren, söz konusu isimler arasında sayılıyor. Gazeteci Erol Mütercimler de PM’ye gelebilecek isimler arasında.

CHP’nin Gençlik Kolları’nın aktif üyelerinden Emir Cömert’in de Kemal Kılıçdaroğlu’nun düşündüğü isimler arasında bulunduğuna dikkat çekiliyor. Ankara Milletvekili Sinan Aygün’ün ise Parti Meclisi’ne girmek için Kılıçdaroğlu ile birçok kez görüştüğü belirtiliyor.

ÇARŞAF LİSTEYE SICAK BAKMIYOR

Kılıçdaroğlu’nun kendine yakın Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak, Mustafa Sarıgül ve Sezgin Tanrıkulu gibi isimlerin, delegeler tarafından çizilmesini önlemek için ‘Çarşaf Liste’ye sıcak bakmadığı, delegelerin yüzde 10’nun imzasıyla verilecek bir önerge ile ‘Blok Liste’yi kabul ettirmekten yana olduğu kaydediliyor.

x