Kreş öğretmenlerine ilk yardım kursu

Kartal Belediyesi, ilçedeki sağlık hizmetlerini her geçen gün bir yenisini ekleyerek sürdürüyor. Kazalarda ve olası afetlerde meydana gelebilecek sağlık önlemlerine yönelik İlkyardım Eğitim Merkezi’ni açan Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kreş öğretmenlerine ilk yardım eğitimi verdi.

2009 yılında “Her Mahalleye Bir Kreş” sözü veren ve kreş sayısını 1’den 11’e yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilkyardımın önemine ve acil müdahalenin hayat kurtarmadaki rolüne dikkat çekerek, Belediye kreşlerinde eğitim veren öğretmenlerin ilkyardım eğitimi almalarının önemine değindi.

Kartal’da çocuklara ve sağlık hizmetlerine gösterdiği önemi her fırsatta dile getiren ve hekim olmanın verdiği hassasiyeti belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kapsamda Kartal Belediyesi’nin tüm kreş öğretmenlerinin ilkyardım eğitimi alması için çalışmaları başlattı.

Kartal Belediyesi’ne bağlı olan11 kreşteki tüm öğretmenlere, Kartal Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi’nde ilkyardım eğitimi verildi. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde yapılan eğitimlerde genel ilkyardım bilgilerinin yanı sıra kırık-çıkıklarda ilk yardım, zehirlenme, boğulma, kanama, hava yolu tıkanıklıkları, hayvan ısırmaları, bilinç bozuklukları gibi konularda da uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi verildi. Eğitim sonunda eğitimi tamamlayanlara, girecekleri yeterlilik sınavından sonra onaylı sertifika verilecek.
Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda açılan Kartal Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi, İstanbul’da yetki almış ilk ilçe belediyesi olma özelliğini de taşıyor.